10 Yaşa Kadar Taşıt Kredisi Veren Bankalar

10 Yaşa Kadar Taşıt Kredisi Veren Bankalar
10 Yaşa Kadar Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Araç almak isteyen tüketiciler bankaların taşıt kredisi ürününe başvuruda bulunarak taksitli bir biçimde araç sahibi olmaktadırlar. Ancak taşıt kredilerinin kullanılabilmesi için aracın ve başvuru sahibinin bankaların belirlemiş olduğu koşulları yerine getirmesi gerekmektedir. Özellikle taşıtın kullanılacak krediye uygunluğu belirlenmektedir.

Günümüzde 10 yaşa kadar taşıt kredisi veren bankalar bulunmamaktaydı, ancak bankalar tüketicilerin ürünlerini kullanmaları için avantajlar sağlamakta ve düşük yaşlı taşıtlar için sunmuş oldukları kredi ürünlerinin yaş oranlarını yükseltmekte 10 yaşa kadar kredi verebilmektedirler.

Bankalar

10 yaşa kadar taşıt kredisi veren bankalar arasında yer almakta olan Garanti Bankası, ING Bank ve Yapı Kredi Bankası aracılığı ile 10 yaşına kadar olan tüm taşıtlar için kredi kullanmak mümkündür. Garanti Bankası’nın sunmuş olduğu kredi seçeneğinde ise otomobil almak isteyen tüketiciler oldukça avantajlı seçeneklerden yararlanmaktadır. Bu kredi seçeneğinde 48 aya kadar vade imkanı da sunulmaktadır.

İkinci el araç alımı söz konusu olduğunda peşin alım gücü mevcut değil ise bu bankaların sunmuş olduğu kredi seçeneklerinden yararlanarak avantajlı bir şekilde taşıt sahibi olunabilmektedir. On yaşa kadar taşıt kredisi veren bankalar aracılığı ile belirli ödeme koşulları ile kredi kullanılabilmektedir.

On Yaşa Kadar Taşıt Kredisi Şartları

Taşıt kredisinden yararlanmak isteyen tüketicilerin kredi kullanım koşulları arasında bulunan 18 yaş sınırını aşmış olması gerekmektedir. Reşit olmayan tüketicilerin kredi başvuruları kabul edilmemektedir. Ayrıca kredi notunun iyi bir skoraja sahip olması ile birlikte gelir durumunun kullanılacak kredi tutarına uygun olması şartı aranmaktadır.

Bu hususları yerine getiremeyen tüketicilerin kredi başvuruları değerlendirmeye alınmamaktadır. 10 yaşa kadar taşıt kredisi vermekte olan bankalardan kredi başvurusunda bulunmadan önce muhakkak bankaların talep ettiği koşul ve şartların öğrenilerek bankaya müracaat edilmesi önerilmektedir.

On Yaşa Kadar Taşıt Kredisi Başvurusu

Başvuru aşamasında evrakların ve belgelerin bankaya beyan edilmesi gerekmektedir. Bankanın başvuruyu onaylaması halinde taşıt kredisi işlemleri başlatılmaktadır. Bu bankaların talep ettiği evraklar arasında nüfus cüzdanı, gelir belgesi, emekli vatandaşlar için emekli belgesi, alınmak istenen taşıtın ruhsatı yer almaktadır. Bu belgelerin incelenmesinin ardından kredi çıkış işlemleri yapılmaktadır.

10 Yaşa Kadar Taşıt Kredisi Veren Bankalar
5 (100%) 10 yıldız
Okumaya devam et

Görüşünü Belirt Kazan