Kredinotum.com

100.000 TL Faizsiz Kredi ve 3 Yıl Vergi Muafiyeti

1 Kasım seçimlerinde bir çok parti pek çok vaatlerde bulundu. Bu vaatler arasında Adalet ve Kalkınma Partisi’nin genç girişimcilere 100.000TL faizsiz kredi vererek 3 yıl vergi muafiyeti sağlayacağı en ön planda olan vaatlerdendi ve partinin %50’ye yakın oy alması ile tüm gençler 100.000 TL Faizsiz Kredi ve 3 Yıl Vergi Muafiyeti ile ilgili detayları, nasıl olacak, ne olacak ne zaman olacak gibi öğrenme – araştırmaya başladı.

Öncelikle 100.000TL faizsiz kredi daha önceden KOSGEB üzerinden verilmekteydi. Şuanda halen kesin olarak bu vaatin nasıl yerine getirileceği bilinmesede uzmanların tahminlerine göre yine KOSGEB üzerinden verilece olup şartlar ve standartların değiştirileceği, başvurular için koşulların farklılaştırılarak süreç ve ödeme zamanları ile desteklerin farklılaştırılacağı düşünülmektedir.

Öncelikle KOSGEB üzerinden başvuru yapabilmek için üniversitelerin “girişimcilik” sertifikalarını almış veya herhangi bir “girişimcilik” eğitimi alarak diplomasının olması gerekmektedir. Üniversitede girişimcilik ile ilgili bir eğitim aldıysanız bu eğitime ait diplamanız ile muaf olabilirsiniz. Ancak herhangi bir girişimcilik sertifika veya diplomanız yoksa başvurudan önce kesinlikle girişimcilik ile ilgili bir sertifika edinmek zorundasınız. Aksi taktirde başvuru yapamıyorsunuz.

Girişimcilik eğitimleri 70 saat olmakla birlikte bu 70 saatin 24 saati atölye eğitimi olarak verilmektedir. Eğitimler ücretsiz olarak verilmekte hatta eğitime katılanlara belirli bir ücret de devlet tarafından sağlanmaktadır. Hem ücretsiz eğitim alıyorsunuz hem girişimci olacağınız için belirli bir maaş alıyorsunuz. Ayrıca faizsiz kredi ve vergi muafiyetinden de yararlanmanızın yolu açılıyor.

Bu eğitimleri tamamladıktan sonra belirli bir iş planına göre işletme kurulması talep edilecektir. Ancak unutmayın. KOSGEB size işletme kurun demeden kurduğunuz işletme için hiçbir krediniz onaylanmayacaktır. KOSGEB üzerinden alacağınız faizsiz kredi size nakit olarak değil, resmi işlem giderleri, kuruluş masrafları, donanım desteği ve işletme giderleri gibi kalemler halinde ödeneceği planlanmakta olup konuyla ilgili ilerleyen zamanlarda yeni ve net bilgiler gün ışığına çıktıkça sizinle bu konu altından paylaşıma devam edeceğiz.

100.000 TL Faizsiz Kredi ve 3 Yıl Vergi Muafiyeti
Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.