Kredinotum.com

18 Yaşında Kredi Kartı Alabilir miyim

Özellikle üniversite dönemindeyken devamlı olarak para ihtiyacı söz konusudur. Okulda giyilecek kıyafetler, okul için gerekli olan harcamalar, hafta sonları sinemaya gitmeler ve okul kitapları gibi pek çok ihtiyaç nedeni ile kredi kartı ihtiyacı kaçınılmazdır. Okul devam ederken aynı zamanda çalışmanız durumunda yanınızda olacak kredi kartı ile acil bir takım ihtiyaçları karşılamak mümkün olacaktır. Üniversite öğrencileri ya da 18 – 25 yaş arasındaki gençler için pek çok banka kredi kartı vererek, öğrencilere pek çok avantaj sunuyor.

Yıllık kredi kartı aidatı da olmayan bu kartlar ile elektronikten, kitaba ve giyime kadar tüm ihtiyaçları karşılamak mümkündür. Okurken çalışmayan öğrenciler için limiti düşük, çalışan öğrenciler için ise maaş oranlarına göre limit belirlenen kredi kartlarından yararlanabilirsiniz. Pek çok büyük bankalar, üniversite öğrencilerine özel ve avantajlı kredi kartı vermektedir.

Öğrencilerin en fazla tercih ettikleri kredi kartının başında İş’te Üniversiteli Kart gelmektedir. Özellikle son yıllarda sinema ve müze kart kampanyaları ile kullanan sayısını da her gün daha da arttırmaktadır. Öğrenci kimlik belgesi ve nüfus cüzdanı ile başvurabileceğiniz kredi kartı talebinde çalışmayan öğrenciler için 500 TL limitli kart veren banka, aynı zamanda Maxipuan kazanma olasılığı da sunuyor. Müze kart özelliği de yer alan İş’te Üniversiteli Kredi Kartı, müzelere ücretsiz olarak girmenize imkan tanıyor. Sinemalarda da avantajlı olan bu kredi kartı ile pek çok film salonunda hafta sonları dahil olmak üzere ilk seansta 7 TL film izleyebiliyorsunuz.

Gençlerin tercih ettiği bir diğer kredi kartı da Yapı Kredi Play Kart’tır. World kartın her türlü özelliğinden yararlanabileceğiniz bu kredi kartı 18-26 yaş aralığındaki gençlere avantaj ve pek çok kampanya seçeneği sunuyor. Gençler için yapılan bir çok etkinlikte indirim ve dönem dönem fırsatlar sağlayan Play Kart, harçlık olanağı da sağlamakta. Acil nakit ihtiyacı için, kredi kartından nakit çekim yapma şansı sunan banka, geliri olmayan öğrenciler için 500 TL limit veriyor.

TEB bankasının üniversite öğrencileri için oluşturduğu ÜniversiTEB Kredi Kartı da öğrencilerin hayatını kolaylaştıran kredi kartlarından biri. Sinema ve tiyatrolarda %50 indirim şansı sunan kart, biriken puan ve taksit imkanları ile bedava alışverişe de olanak sağlıyor. Geliri olmayan öğrencilerin, kefilsiz olarak sahip olabilecekleri karta öğrenci belgesi ve kimlik ile başvurmanız mümkün.

HSBC Bankasının üniversite öğrencileri için sunduğu Campus Kartı da, lisans, yüksek lisans ve ön lisans öğrencilere almaktadır. Limitleri ise 500 TL ile 750 TL arasında.

18 Yaşında Kredi Kartı Alabilir miyim
4 (80%) 1 yıldız

1 Yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.