18 Yaşını Doldurmadan Banka Hesabı Nasıl Açılır

18 Yaşını Doldurmadan Banka Hesabı Nasıl Açılır
18 Yaşını Doldurmadan Banka Hesabı Nasıl Açılır

Bilindiği üzere bankalar 18 yaşının altındaki vatandaşlara vadesiz hesap açmamakta, kredili ürün temin etmemektedir. İşte bu yazımızda da size 18 yaşını doldurmadan banka hesabı nasıl açılır ile ilgili birkaç yöntem anlatacağız. Bu aşamada aile bireylerinizden bir kişinin sizinle bankaya gelerek sizin adınıza imza atarak bilgi vermesi gerekmektedir. Ortalama olarak bir vadesiz hesap 10 dakika içerisinde açılmaktadır.

Bu işlemi tüm bankalar gerçekleştirmemekte olup İş Bankası şuan için “İlk İmzam” isimli bir uygulama geliştirmekte olup 18 yaşını doldurmadan 16 yaşında dahi vadesiz hesap açılışı yapmaktadır. Bu sayede velinizi ikna edip en yakın iş bankası şubesine giderek sizde vadesiz hesap sahibi olabilirsiniz. Ancak vadesiz hesap sahibi olmanız vadeli işlemler ( kredi kartı, kredi, ek hesap gibi ) kullanacağınız anlamına gelmediği gibi 18 yaşınızı doldurduktan sonra sigortalı çalışan olmanız akabinde gerçekleştireceğiniz işlemdir.

[ads2]

18 yaşının altındaki gençler para biriktirmek, ticaret yapmak veya çalıştığı için maaşını alabilmek hatta lise okuyorsa burs alabilmek adına vadesiz hesap sahibi olmaları gerekli olabilir. Bu aşamada aile bireylerinden herhangi birisinin imzasıyla vadesiz hesap sahibi olabilirler.

Bazı bankalar para biriktirmek adına birikim hesabı da açılışı yapmaktadırlar. Yeni doğan bir bebeğin adına dahi aile bireyleri vadesiz – birikim hesabı açtırarak onun adına yıllarca vadesiz hesabını yönetebilirler. Teknoloji çağında artık 18 yaşını doldurmadan vadesiz hesap sahibi olarak para biriktirip, küçük çapta ticarete atılmak adına işlem yaparak internet üzerinden veya çalışarak para kazanan genç arkadaşlar mevcut. Bunları mağdur edilmeden bankacılık işlemlerinden yararlanması gerekmektedir. İşte bu aşamada yukarıda bahsettiğimiz sistem sayesinde 18 yaşını doldurmanıza gerek olmadan vadesiz hesap açtırabiliyorsunuz. Bu sayede köşede biriktirdiğiniz paraları hesabınızda tutabilir veya aileniz sizin bilginiz olmadan sizin adınıza açtırdığı vadesiz banka hesabında sizin adınıza para biriktirebilmektedir.

Yıldızlandır
Okumaya devam et

Görüşünü Belirt Kazan