Kredinotum.com

18 Yaşını Doldurmadan Banka Hesabı

Finans sektörü içerisinde pek çok banka ve kuruluş müşterilerin talepleri doğrultusunda iyi hizmet verebilmek adına çalışmalarını yürütmektedir. Para transfer işlemleri, kredi ürünleri ve çeşitleri, kredi kartları, hesap açma ve yatırım işlemleri gibi pek çok hizmet bu bankalar ve finansal kuruluşlar aracılığı ile kolayca gerçekleştirilebilmektedir. Bu işlemler arasında tüketiciler tarafından en yoğun tercih edilmekte olan işlem hesap açma işlemidir.

Hesap açma işlemlerinde 18 yaşını doldurmuş her türlü kimlik sahibi olan her vatandaş herhangi bir bankaya müracaat ederek işlemlerini kolayca yürütebilmektedir. Hesap açma işlemlerinde vadesiz, vadeli ya da yatırım hesabı açabilmek mümkündür. 18 yaşını doldurmuş her vatandaşın banka hesabı mümkün iken, 18 yaşını doldurmadan banka hesabı açma işlemi ise bankaların kendi çalışma politikaları gereğince değişiklik göstermektedir.

Günümüzde bazı bankalar 18 yaşını doldurmamış kişilerin işlemlerini yürütmelerine olanak sunmazken, bazı bankalar küçük yaştaki çocuk müşterilerinin yatırım hesaplarının olmasına ve kumbara hesabı açmasına olanak sunmaktadır. Bu tip hizmet vermekte olan bankalar üzerinden hesap açmak isteyen 18 yaş altı vatandaşlar velilerinin imzaları doğrultusunda işlem yapabilmektedirler. Bankanın şartlarını yerine getirmesi ve velisinin imzası dahilinde hesap açabilmektedir.

18 yaşını doldurmadan banka hesabı açılabilmesi için ilk kez hesap açılması söz konusu ise veli ile birlikte bankanın herhangi bir şubesine müracaat ederek bireysel bankacılık hizmetleri ile yapılan görüşme sonrasında 18 yaşını doldurmadan banka hesabı açılabilmektedir. Banka yetkilisine beyan edilen talep doğrultusunda vadeli ya da vadesiz hesap açmak mümkündür. Ayrıca son dönemlerde birikim hesabı adı altında genç yaştaki tüm müşteriler ve çocuklar için bu tip hesap açılması oldukça kolaylaştırılmıştır.

18 Yaşını Doldurmadan Banka Hesabı
Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.