Diğer

19 Mayıs 2017 Bankalar Açık mı

Güncelleme:

Bilindiği gibi 19 Mayıs 2017 Cuma günü Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanmakta olup resmi olarak tatildir. Bu nedenle 19 Mayıs 2017 cuma günü tüm bankalar kapalıdır. Bunlara, havaalanları ve AVM’deki bankalarda dahildir. Yani, eğer 19 mayıs 2017 günü yapmanız gereken bankacılık işlemi varsa, tamamını ya 18 mayıs perşembe ya da 22 mayıs pazartesi gününe bırakmanız gerektiğidir.

Eğer, 18 mayıs 2017 mesai saati sonunda havale eft işlemi yaparsanız işleminiz 22 mayıs pazartesi gününe kalacaktır. Bu nedenle, tüm bankacılık işlemlerinizi 18 mayıs 2017 günü mesai saatleri içerisinde tamamlamalısınız. 18 Mayıs 2017 perşembe günü tüm bankalar, tam gün işlem yapmaktadır. Sabah saat 09:00 ile başlayan bankacılık mesaileri genel olarak 17:30’a kadar devam edecektir.

Banka açılış ve kapanış saatlerine göre, Türkiye’deki tüm bankalar, işlemlerini 18 mayıs günü tam gün olarak yapacaklardır. 18 Mayıs günü yapılacak tüm havale ve eft işlemleri mesai saatleri içerisinde olması şartıyla tamamlanacak olup, 18 mayıs mesai saati sonrası yapılacak olan tüm EFT işlemleri bir sonraki mesai günü olan 22 mayıs pazartesi gününe kalacaktır.

Eğer bankalarda çok acil işiniz varsa ve 19 mayıs günü halletmeniz gerekiyorsa bu işlemi ya 18 mayıs perşembe günü yada 22 mayıs pazartesi gününe bırakmanız gerekmektedir. Çünkü, ülke genelinde resmi tatil olması nedeniyle hiçbir banka işlem almayacağı gibi EFT işlemleriniz beklemede kalacaktır. Havalimanları ve AVM’de bulunan tüm bankaların şubelerinin de tatil yapacağını, para transfer ve para çekme – yatırma işlemlerini kullanamayacağınızı unutmayın. Çok acil para çekme işlemleriniz için ATM’leri kullanabileceğiniz gibi, ATM’lerin de günlük para çekme limitine takılabileceğinizi unutmamalısınız.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı