Kredinotum.com

2 Kasım Bankalar Açık mı

2015 yılı Cumhuriyet Bayramı ve erken seçim tarihinin yaklaşması sonrasında okul tatilleri ve özellikle resmi tatillerin kaç gün olacağı merak edilmektedir. Bakanlık tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda seçim sonrasında seçimi izleyen gün de okulların tatil edildiği belirtilmektedir. Bu nedenle bu senede Başbakanlık Genelgesi gereğince 29 Ekim ve sonrasında 30 Ekim tarihinde de tatil edilmekle birlikte 2 Kasım Pazartesi günü de tatil edilmektedir.

Tüm vatandaşlar henüz 29 Ekim tarihi gelmemiş olsa dahi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ve diğer ilgili kamu kuruluşlarından tatil olup olmayacağı hususunda bilgi almak istemektedirler. Özellikle pek çok kişinin finansal yaşantısını sürdürebilmesi ve çalışmalarını yürütebilmesi için de 2 Kasım bankalar açık mı sorusuna yanıt aramaktadırlar.

2015 yılı içerisinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı diğer senelerden farklılık göstermektedir. Çünkü bu sene 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Perşembe gününe denk gelmektedir. Bu nedenle tüm vatandaşlar işlemlerini aksatmadan yürütebilmek için 30 Ekim ve özellikle seçim sonrasında 2 Kasım Bankalar açık mı olacak hususunda bilgi istemektedirler. 2015 yılı resmi tatil günleri 28 Ekim günü öğleden sonra başlamaktadır. Daha sonrasında da 29 Ekim tarihi ile 1.5 güne tamamlanmaktadır.

Kamu çalışanlarının 30 Ekim 2015 tarihinde izinli sayılmalarına ilişkin genelgenin Başbakanlık tarafından imzalanması ile tüm kamu personelleri de 30 Ekim tarihinde idari izinli sayılmaktadır. Başbakanlık basın merkezi tarafından yapılan açıklamada kamu çalışanlarının 30 Ekim tarihinde izinli sayılmalarına ilişkin genelgenin imzalanmasının ardından gerekli asgari personellerin görev başında olduğunu bildirmektedir.

2 Kasım Bankalar Açık mı
Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.