20 Yıl Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar

20 Yıl Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar
20 Yıl Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar

2017 yılında 15 yıl vadeli konut kredisi veren bankalara 20 yıl vade yapan bankalar da katıldı. 2017 yılında birçok büyük inşaat firmasının katılımıyla başlatılan kampanya dahilinde ev almak isteyen vatandaşların 240 ay vadeli konut kredisi almasını olanak verilecek.

Günümüzde ev kiralarının bir hayli artmasından dolayı insanların en büyük hayallerinden biri de ev sahibi olmak ve rahat bir hayata kavuşmak istemeleridir. Ancak konut piyasasının yüksek olmasından dolayı ev sahibi olmak hayli bir zorlaşıyor. Ekonomiyi canlandırmak ve ev sahibi olmak isteyenler için Emlak Konutun yapmış olduğu projeler 20 yıl vade ile insanların ev sahibi olmalarını sağlıyor. Projede yüksek peşinat değeri yok ve kısa vade yok. Ankara ve İstanbul başta olmak üzere birçok şehirde uygulamaya geçecek olan proje 2017’in şubat ayında başlamaktadır.

Gayrimenkul sektöründeki ilk adım 15 Temmuz’dan sonra başlamış,  1 Şubat’ ta başlayan projeler 31 Mart 2017 tarihinde sona ermektedir. Projelere katılmak isteyen kişiler yüzde 20 teminat yerine %5 teminat verilecek, kalan % 15 ‘lik kısmını konut teslim tarihine kadar ödenmesi istenmektedir. Projeler kapsamında ev satın almayı düşünen vatandaşlar 20 yıl içerisinde % 0.79 faiz, 10 yıl vadede % 0,45 faiz ödemeleri istenmektedir. 60 ay vade seçeneğini değerlendirmek isteyen vatandaşlar ise faiz ödemeleri istenmemektedir.

Hangi Bankalar Kampanyaya Katılıyor

20 yıl vadeli konut kredisi kampanyasına Türkiye de faaliyet gösteren pek çok banka bulunmaktadır.   Bu bankalar arasında; Albaraka, Garanti Bankası, Halk Bank, Türkiye İş Bankası, Vakıf Bank, Vakıf Katılım, Yapı Kredi Bankası, Ziraat Bankası ve Ziraat Katılım Bankası gibi Türkiye’nin önde gelen ve en fazla tercih edilen bankaları bulunmaktadır.

Bu bankaların destek vermesi ve krediden faydalanacak olan kişilerin uzun vadeler ile bu krediyi ödemesinden dolayı 2017 yılında pek çok kişinin bu krediden faydalanıp ev sahibi olması planlanmaktadır. Bu konut kredilerinin tercih edilmesinde ki en büyük etkenlerden biri de ev almak isteyen kişilerin çok düşük faiz oranları ile kredilerini ödemeleridir.

Okumaya devam et

Görüşünü Belirt Kazan