2017 Konut Banka Kredisi Faiz Oranları Düştü mü?

2017 Konut Banka Kredisi Faiz Oranları Düştü mü?
2017 Konut Banka Kredisi Faiz Oranları Düştü mü?

Hükümet tarafından bankalara konut kredisi faiz oranlarının indirilmesi ile ilgili yapılan çağrılar karşılığını buluyor. Bir konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar tarafından 2017 Konut Banka Kredisi Faiz Oranları Düştü mü sorusuna yanıt aranırken, son üç aylık dilim içerisinde bu faiz oranlarında 7 puanlık faiz artış gözlemleniyor. Bankaların üst üste yapmış oldukları açıklamalar ile konut kredilerinde faiz oranları %1’in altına çekilirken, Burgan Bank ise faiz oranlarının indirilmesinin yanı sıra konut ile birlikte tüketici ve taşıt kredilerinde de indirim yapmış olduğunu belirtmiştir.

Tüketiciler tarafından en çok kullanılan kredi ürünleri bireysel, konut, ihtiyaç, tüketici ve taşıt olması sebebi ile özellikle konut kredilerinde yapılmış olan faiz indirimleri oldukça önemlidir. Konut kredilerinde yapılan ve uygulanan bu faiz indirimleri sonrasında ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar oldukça memnun gözükmektedir.

Bu uygulama sayesinde avantajlı faiz oranları ile ve düşük konut kredisi faiz oranları karşılığında bir konut sahibi olma şansını yakalamışlardır. Konut kredilerinde uygulanan indirim sonrasında taşıt ve tüketici kredilerinde de aynı oranda düşüş gözlemlemek mümkündür. Peki konut kredisi faiz oranları ne kadar oldu?

Merkez Bankası’nın faiz indirimi sonrasında Ziraat Bankası da değişik vade sürelerindeki konut kredisi faiz oranlarını %1’in altına indirmiştir. Bankadan yapılmış olan açıklamalara göre konut kredisi faiz oranı 1 – 24 ay vade sürelerinde % 0.82, 25 – 60 ay vade sürelerinde % 0.90 ve 61 – 120 ay vade süreleri için de %0.95 faiz oranları sunulmaktadır.

Yıldızlandır
Okumaya devam et

Görüşünü Belirt Kazan