Kredinotum.com

2017 SGK Çocuk Parası Alma Şartları

Sosyal Güvenlik Kurumu, 2017 yılı içerisinde devletten çocuk parası yardımı almak, çocuğunun eğitimine destek vermek, asgari geçim indirimi sağlamak amacıyla 2017 SGK Çocuk Parası Alma Şartları sunmakta ve bu şartlara göre Çocuk Parası vermektedir. İş yerinde sigortalı çalışanlara Asgari Geçim İndirimi adı altında ödenek sağlar. Bu ödenek aynı zamanda çocuk parasıdır.

Bu ödeneği almak için herhangi bir şirkette çalışan olmanız gerekmekte ve aşağıdaki tabloya göre maaşınıza ek bir ödeme alıyor olmalısınız. Genel olarak firmalar iş başlangıcında çocuk parası ile ilgili size AGİ ödemesi adı altında bir form doldurturlar. Bu form sonrasında aylık olarak maaşınıza ilaveten AGİ ödemesi alırsınız. Ayrıca Ak Partinin seçim vaatlerinden birisi olan çocuk parası da vardır.

İlk çocuk için 300 TL, ikinci çocuk için 400 TL, üçüncü ve sonraki her çocuk için 600 TL devletimiz doğum yardımı da yapmaktadır. Bu yardım için T.C. vatandaşı olan anne, eğer anne alamayacak durumdaysa babaya ödeme yapılacaktır. Bu doğum çocuk parası ödenmesi için çocuğun kimlik paylaşım sisteminde yer alması gerekmekte olup bu bilgiler doğrultusunda ödeme yapılacaktır.
3 çocuğu olan bir ailenin toplamda alacağı para 1.300TL olacaktır.

Müracaat için aile ve sosyal politikalar bakanlığının 81 ilde bulunan il müdürlükleri aracılığıyla doğum hediyesi olarak anneye, eğer anne alamayacak durumdaysa babanın hesabına ödeme yapılacağı açıklanmıştır. Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının da doğum hediyesi alması mümkündür. Vatandaşımız her nerede olursa olsun doğum hediyesi olarak ilk altın devletten diyen Davutoğlu konuşmasına “Annelerimizi bu anlamda desteklemek adına ilk çocuğa çeyrek altın ikinci çocuğa yarım altın üçüncü çocuğa ve sonraki her çocuğa tam altın olarak planlama yaptık. Devletimiz dünyanın her yerinde bulunan vatandaşlarını düşünmektedir.” dedi.

2017 SGK Çocuk Parası Alma Şartları
Yıldızlandır

Yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Mrb benim4 tane çocuğum var SSK çalışanım iş yerinde çocuk parası alamiyorun acaba nerden alabilirim .yardim ederseniz.çok memnun olurum

  • Benimde eşim sigortalı vermez ler diyorlar oyüzden hiç baş vuru yayapmadım bilmiyorum yyapsam alırmıyım

  • Benimde eşim sigortalı vermez ler diyorlar oyüzden hiç baş vuru yayapmadım bilmiyorum yyapsam alırmıyım