Kredinotum.com

27 Yaşından Önce Evlenenlere 5 bin TL Devlet Evlenme Çeyiz Yardımı

Hükümet, seçim vaatlerini gerçekleştireceğini açıklaması ile birlikte herkes 27 Yaşından Önce Evlenenlere 5 bin TL Devlet Evlenme Çeyiz Yardımı yapacağını söylemesi ile ilgili açıklamalar geldi ve bu yardımın yasalaşacağı açıklandı. Buna göre devletimiz çiftlerden herhangi birisinin 27 yaşından önce evlenmesi durumunda 5 bin TL evlenme yardımı vereceğini belirtti.

Öncelikle kanun teklifinin yasalaşması beklenmekte olup uzmanların görüşüne göre bu yasa teklifi 2016 yılının ilk 6 ayında gerçekleşecek olup şartlar net olarak bilinmemektedir. Şartlar, 27 yaşından önce evlenmek, çiftlerden herhangi birisinin herhangi bir devlet yardımı almıyor olması, çeyiz hesabı sahibi olup birikim yapıyor olmak, düzenli birikim yapıyor olup aylık minimum 100 TL en fazla 1000 TL olup 3 kereden fazla olmamak üzere aksatma yapılmaması şartı aranmaktadır.

Katkı almaya hak kazanan vatandaşlar için evlilik belgelerini başvuru sonrası en fazla 6 ay içerisinde bankaya sunma zorunluluğu getirilmiş olup konuyla ilgili araştırmamız sürmekte olup tüm sorularınızı uzmanlarımıza yorum bölümümüzden sorabilirsiniz. Ödemeler aksatılırsa yardım alınacak sürenin uzatılacağı, 3 kereden az 3 yıl boyunca düzenli ödeme yapan kişilerin bu yardımdan yararlanacağı açıklanmış olup konuyla ilgili net bilgi uzmanlarımız tarafından araştırılmaktadır.

Konu ile ilgili kesin ve net açıklama sonrası sitemiz üzerinden bilgi alabilir, kafanıza takılan tüm soruları yorum bölümümüzden uzmanlarımıza iletebilirsiniz.

27 Yaşından Önce Evlenenlere 5 bin TL Devlet Evlenme Çeyiz Yardımı
Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.