Kredinotum.com

31 Aralık Yeni Yılbaşında Bankalar Açık mı Tatil mi

1 Ocak yılbaşı tatili genel olarak tüm okullar, resmi kurum ve kuruluşlar ile hastane sağlık ocakları dâhil tüm resmi ve özel şirket tarafından genel olarak resmi tatildir. Bu nedenle 1 Ocak 2016 gününün resmi tatil olması dolayısıyla 31 Aralık 2015 tarihinin de yarım gün veya tam gün olarak tatil olup olmadığı gündemdedir. Bu sorunun çok fazla sorulması üzerine uzmanlarımız araştırma yaparak 31 Aralık yeni yılbaşında bankalar açık mı tatil mi yarım gün mü sorusuna cevap aradılar.

Yapılan açıklamaya göre 1 Ocak 2016 tarihinin tüm resmi kurum kuruluş hastane banka ve sağlık ocaklarında tatil olduğu ancak 31 Aralık 2015 Perşembe gününün bankalar için tam gün çalışmaya devam edileceği açıklandı. Ancak hastaneler sağlık ocakları ve resmi kurum ile kuruluşlarda yarım gün çalışma olabileceği hala gündemde tartışma yerini korumaktadır.

1 Ocak 2016 tarihinin tatili sonrası yapılan tartışmada 31 Aralık Perşembe gününün yarım gün olup olmadığı tartışma konusu olmuş, tartışmaya göre 1 Ocak 2016 Cuma gününün tatil olması nedeniyle 31 Aralık gününün de tatil olması ile birlikte bankacıların 4 gün izinli olması tartışılmıştı.

Buna göre yapılan açıklamada kesin olarak bankaların 31.12.2015 tarihinde kanuni veya resmi olarak tatil olmaması nedeniyle tam gün mesai yapacağı, 1 Ocak 2016 tarihinde kanuni izinli sayılacağı ve 2-3 Ocak tarihlerinin hafta sonuna gelmesi nedeniyle çalışma yapılmayacağı açıklanmış olup bankacılar tarafından buruk, iş hayatı tarafından mutluluklar karşılanmıştır. Çünkü 31 Aralık tarihinin tatil veya yarım gün olması ticaret hayatında büyük sorunlara neden olacağı düşünülmekte olup 4 günlük bankaların kapalı kalmasının ticari sorunlara yol açacağı düşünülmekteydi.

31 Aralık Yeni Yılbaşında Bankalar Açık mı Tatil mi
Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.