5 Adımda Kredi Notu Sorgulama

5 Adımda Kredi Notu Sorgulama
5 Adımda Kredi Notu Sorgulama

Bankalara yapılan kredi başvurularında ilk olarak kişilerin ve kurumların kredi notlarını değerlendirmeye almakta ve bu not üzerinden bir ön eleme gerçekleştirmektedir. Geçmiş dönemlerde kullanılmış olan kredi ve kredi kartı bilgilerinin, borç ödeme alışkanlıklarının, geciktirilmiş ödemelerin ve aktif kredi ve kredi kartlarının değerlendirmeleri üzerinde oluşturulan kredi notları bankalar tarafından referans notu olarak ele alınmaktadır.

Kredi notları geçmiş dönemlerde yalnızca bankaların ve finans kuruluşlarının bilgisine ve sorgulamasına olanak sunulmakta iken, geçtiğimiz yıllar içerisinde geliştirilen ve oluşturulan sorgulama platformları üzerinden tüketicilerin de kolay ve hızlı bir şekilde kredi notu sorgulama işlemlerinin yapılması sağlanmaktadır. Bu sorgulama işlemlerinin yürütülmesine olanak sunan Findeks kredi notu sorgulama platformu her tüketici tarafından kolaylıkla sorgulanabilmektedir. Ticari ilişkilerde, ortaklıklarda ve özellikle kefillik gibi hususlarda kredi notu sorgulamasının yapılarak tüm işlemlerin daha az riskli yapılması sağlanmaktadır.

Findeks kredi notu sorgulama platformu üzerinden kolaylaştırılmış sistemler aracılığı ile kredi notu sorgulamaları kolaylıkla yapılabilmektedir. 5 adımda kredi notu sorgulama işlemlerinin yürütüldüğü Findeks nihai tüketicilerin ekonomik profillerini ve potansiyellerini ölçmekte olan bir yazılım olması ile beraber kişilerin kredibilite durumlarının da analiz edilmesini sağlamaktadır. En güncel bilgilerin bankalara iletilmesini sağlayan bu platform Kredi Kayıt Bürosu tarafından geliştirilmiş olan bir puanlama sistemidir.

Kredi notu findeks.com platformu üzerinden rahatlıkla sorgulanabilmektedir. Kredi notunun sorgulanması ve kredibilite durumunun öğrenilebilmesi için 5 adımda kredi notu sorgulama işlemi yapmak isteyen kişiler;

  1. Sorgulama işlemini gerçekleştirebilmek için findeks.com adresine giriş yapılması gerekmektedir.
  2. Adrese giriş yapılmasının ardından sağ üst köşede bulunan üye ol butonuna tıklanması gerekmektedir.
  3. Açılan sayfa içerisinde üyelik işlemleri için istenilmekte olan kişisel bilgilerin doğru bir şekilde yazılması ve sözleşmeyi okudum, onaylıyorum kutucuğunun tıklanarak devam butonuna basılması gerekmektedir.
  4. Üyelik işlemleri esnasında kart bilgileri talep edilmektedir. Bu bilgilerin girilmesi ile bankada kayıtlı olan cep telefonu bilgisinin de yazılması ve devam edilmesi gerekmektedir.
  5. Üyelik işlemlerinin tamamlanmasının ardından bilgiler içerisinde belirtilmekte olan kart numarasına 7.5 TL tutarında para yatırma işlemi sonrasında uygun paketten satın alınması ile kredi notu sorgulama işlemi tamamlanmaktadır.
Yıldızlandır
Okumaya devam et

Görüşünü Belirt Kazan