Kredinotum.com

50 Bin TL Destek ve 100 Bin TL Faizsiz Kredi Başvurusu

Seçimlerden sonra vatandaşlar genç girişimciler için verilecek olan 50 bin TL hibe kredisi desteğini bekliyor. Genç girişimciler 50 bin TL destek ve 100 bin TL faizsiz kredi başvurusu için kafa karışıklığı yaşarken nereye ve kime başvuru yapılacağı gibi hususlarda bilgiler almaya çalışmaktadır. Ayrıca kredinin kullanım koşulları ve hangi şartlar altında kredinin kullanılabildiği de yanıt bekleyen sorular içerisinde yerini alıyor.

Geçmiş dönemlerde KOSGEB aracılığı ile verilen hibe kredilerinin yanı sıra bu destek ve faizsiz krediler de üretimin desteklenmesi amacı ile verilecektir. İş Kur ve üniversitelerden alınan “Girişimcilik Sertifikası” sonrasında hibe destek kredisinden projesi sayesinde yararlanma olanağı bulan girişimciler 50 bin TL destek ve 100 bin TL faizsiz kredi başvurusu yapabilme şansına sahip olacaklar. Kamu eli ile üretimin yapılması yerine kamu eli ile üretimin desteklenmesi amacı ile özel sektördeki girişimcilerin kendi işlerini kurup büyütmesini sağlamak amacı ile verilen kredilerde KOSGEB aracılığı ile büyük destekler verilmiştir.

Verilen bu desteklerin daha ileriye gidebilmesi adına girişimcilik eğitimleri ve girişimcilerin eğitimi oldukça önemlidir. Ülke genelinde büyük oranda girişimci potansiyeli olduğu düşünüldüğünde hükümet girişimcileri destekleyerek iş kurma ve üretimin desteklenmesini amacı ile 100 bin TL’ye kadar kredi sunuyor. Geçmiş dönemlere bakıldığında girişimcilere 30 bin TL hibe, 70 bin TL faizsiz kredi veriliyordu. Seçimler sonrasında seçim beyannamesi içerisinde yer alan 100 bin TL’ye kadar olan krediler ile girişimcilere büyük destekler verilmesi planlanıyor.

Kredi ürünleri verilirken hükümet girişimcilerden yalnızca kendi işlerini kurmalarını istiyor. Girişimcinin kendi işini kurması sonrasında mümkün olduğu kadar fazla işçi çalıştırması planlanan bu proje kapsamında girişimcinin destekten yararlanarak işini kurması sonrasında da 3 yıl süre ile gelir vergisi alınmamaktadır. Esnaflara 30 bin TL’ye kadar da kredi veriliyor. Tüm bu kredi destek paketleri ülke genelinde var olan girişimci ruhların ekonomik ve sosyal değerlere dönüştürülmesi hedefleniyor. Alınan girişimcilik eğitimleri sonrasında ülke genelindeki pek çok girişimci ruh bilinci olarak bu alana atılarak hedeflenen işi kurabilme şansına kredi paketleri ile erişebilecek. Başvuru koşullarının ve şartlarının netleşmesi halinde de sayfamız içerisinden merak edilen tüm sorulara yanıt bulabilirsiniz.

50 Bin TL Destek ve 100 Bin TL Faizsiz Kredi Başvurusu
Yıldızlandır

1 Yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.