Kredinotum.com

50 bin TL Hibe 100 bin TL Faizsiz Kredi Şartları

Adalet ve Kalkınma Partisi seçim vaadinde 29 yaşını aşmayan tüm genç girişimcilere isterlerse 50 bin TL hibe isterlerse de 100 bin TL faizsiz kredi vereceğini beyan etmişti. Bugün yapılan açıklamaya göre hükümet çok kısa süre içerisinde ki uzmanların görüşüne göre 2016 yılının ilk günlerinde açıklama yaparak net bir şekilde 50 bin TL hibe 100 bin TL faizsiz kredi şartları açıklaması yaparak KOSGEB üzerinden genç girişimcilere bu vaadini yerine getireceği açıklaması yapıldı. 64. Hükümeti kuran Başbakan Ahmet Davutoğlu yaptığı açıklamada: tüm sözümüzü yerine getiriyoruz. Önce gençlerimizin iş kurması için isteyenlere 50 bin TL hibe kredi sağlıyoruz. Ben daha büyük kredi talebinde bulunuyorum diyenler için 100 bin TL faizsiz kredi sağlıyoruz. Hem de 3 yıl geri ödeme talep etmiyoruz.

Gençlerimiz işlerini kursun, parasını kazansın sonra geri ödesin. İsterlerse 50 bin TL’ye kadar geri ödemesiz hibe kredi alsınlar. Bu konuda en detaylı açıklamayı 24 Aralık tarihinde gerçekleştireceğim. Dedi. Ancak uzun yıllardır KOSGEB üzerinden hibe kredi ve faizsiz geri ödemeli kredi alarak iş kuran yatırımcılar için uygulanan prosedürlerin değişmeden gerçekleşeceği düşünülmektedir. Buna göre yaş olarak 29 yaşını aşmamış olmak, KOSGEB’in onay verdiği girişimcili belgesine sahip olmak, herhangi bir şekilde iflas verip şirket/dükkân kapatmamış olmak gerekmektedir. Öncelikle girişimcilik eğitimi alınacak olup akabinde işletme kuruluş desteği ile makine, teçhizat ve ofis yazılım donanım giderleri için toplamda 50 bin TL hibe kredi verilmektedir.

Bu kredide sistem şu şekilde işlemektedir. Öncelikle girişimcilik belgesi alınır ve KOSGEB veritabanı sistemine kayıt sağlanır. Sonrasında proje hazırlanarak KOSGEB’e başvuru yapılır. Başvuru sonrası onay alınması durumunda şirket kuruluşu yapılır. Tüm masraflar cebinizden harcanır ve faturalandırılarak KOSGEB’e iletilir. KOSGEB inceleme sonrası onay verir ve ödemenizi yapar. Bu aşamada kurulu firmalar değil, sıfırdan kurulacak firmalar desteklenir. KOSGEB’den onay almadan firma kuruluşu yapılmamış olması, firma kurulmaması gerekir.

Diğer kredi seçeneğinde 100 bin TL için ipotek talep edilmekte olup kurulu düzeniniz olması gerekmektedir. Kurulu olan firmanız incelenerek kredi onaylanıp onaylanmayacağı belli olur. Bu aşamada da girişimcilik belgesi talep edilmekte olup diğer evrak ve dokumanlar için 24 Aralık tarihindeki açıklamayı beklemek gereklidir.

50 bin TL Hibe 100 bin TL Faizsiz Kredi Şartları
Yıldızlandır

Yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Merhaba ben Mehmet rahim çalış market işletiyor işimi kolaylaştır mak için daha çok işim büyümesi için testeyinis bekliyorum 10sene işi mi yapmaya devam ediyorum koskep te almak için lütfen destek verin bana saygı lardilerim cevabını bekliyorum Beş çocuk babasıyım lütfen destek verin bana saygı lardilerim cevabını bekliyorum