Akbank

Ak Bank Hesap Açma

Güncelleme:

Ak Bank hesap açma işlemleri sonrasında tüm para transferleri işlemleri oldukça kolaylaşmakta olup, bireysel bankacılık hizmetleri kanalları ile tüm işlemler anında tamamlanabilmektedir. Vadesiz TL Mevduat hesabı açarak tüm bu işlemleri anında yürütmek ve EFT, havale gibi işlemleri bankacılık kanalları ve hizmetleri aracılığı ile yapmak mümkündür.

Ak Bank hesap açma işlemlerinde bankanın herhangi bir şubesine gitmek yeterli olmaktadır. Hesap açma işleminin beyan edilmesi ile banka yetkilisi müşterinin kimliği doğrultusunda vadesiz hesabı açmakta ve gereklilik halinde de ev adresi, cep telefonu, gelir durumu gibi bilgileri de talep etmektedir. Vadesiz TL hesabı açmak isteyen kişiler Akbank’ın resmi web adresine giriş yaparak hemen hesap aç bölümüne gelmesi ile hesap açma işlemlerini yürütebilmekte ve hesap ile ilgili tüm detaylara yine internet üzerinden erişebilmektedir.

Akbank vadesiz TL hesabı üzerinden banka kartı, kredi kartı, çek, artı para, yatırım ve menkul hesabı başvurusunda bulunmak mümkündür. Ayrıca bu hesap üzerinden tüm faturalara ve kredi kartlarına otomatik ödeme talimatı verilerek kira, aidat, telefon gibi ödemelerin düzenli yapılmasına olanak sunulmaktadır. Hesap içerisinde bulunan tutar 24 saat boyunca ATM’ler üzerinden çekilebilmekte ve alışverişler sırasında Akbank banka kartı kullanılarak vadesiz hesap üzerinden nakit taşıma ihtiyacı duyulmadan ödeme yapılabilmektedir.

Vadesiz mevduat hesaplarına ilişkin konularda bankanın telefon bankacılığı üzerinden ve Akbank Direkt aracılığı ile 24 saat boyunca hizmet almak mümkündür. Ayrıca ATM’lerden tüm işlemler günün her saatinde gerçekleştirilebilmektedir. Tek bir formun doldurulması ve imza işlemlerinin sona ermesi ile kolay ve hızlı bir şekilde 444 25 25 Akbank telefon bankacılığı hizmeti ve Akbank kart şifresi alınabilmektedir.

Açılmış vadesiz hesaplar üzerinden hesap işletim ücretleri kesilmektedir. Hesap işletim ücretleri ise vadesiz mevduat aracılığı ile sunulmakta olan bankacılık hizmetlerine ilişkin müşterilerden tahsil edilmektedir. Tahsil edilmekte olan bu tutarlara ilişkin bilgiler bankanın web adresi içerisinde bulunan Ürün ve Hizmet ücretleri sayfasında bulunmakta olan Mevduat Hesapları içerisinde yer almaktadır. Ancak vadesiz hesap üzerinden en az 2 otomatik ödeme talimatı verilmesi sonucunda banka hesap işletim ücreti tahsis etmemektedir. Ancak bu otomatik ödeme talimatlarının en az 5 ay düzenli olarak hesaptan ödenmiş olması şartı aranmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı