Akbank

Akbank 4.5G Sim Kart Değişikliği Bloke Kaldırma

Güncelleme:

1 Nisan 2016 sonrası hayatımıza giren 4.5G yüksek hızlı mobil internet özelliği için ön şartlardan bir tanesi de sim kartın uyumlu olup olmadığıydı. Buna göre cep telefonunuzun 4.5G uyumlu olması gerekmekte olup ayrıca sim kartınızın da 4.5G uyumlu olması gerekmekteydi. Bu aşamada eğer sim kartınızı son 2 sene içerisinde değiştirmediyseniz, hattınızı 3.5G sim kartlarıyla değiştirmeniz gerekmekteydi.

Eğer bu aşamasa sim kartınızı değiştirdiyseniz, Akbank’ın internet bankacılığını kullanamayacaksınız. Çünkü bankalar, telefon operatörleriyle koordineli çalışmakta olup, hat kapanması – hat değiştirilmesi veya yenilemesi durumunda, telefon operatörleri bankalara bilgi vermekte olup internet bankacılığı ve telefon bankacılığı işlemleriniz geçici olarak bloke edilmektedir. Bu, sizin internet bankacılığınızın güvenliği için gerekmektedir. Bu aşamada eğer internet hizmetlerini kullanmak isterseniz Akbank bu işlem için 7 gün beklemekte ve hattın aktif olması durumunda işleminizi otomatik olarak onaylayarak blokeyi kaldırmaktadır.

Ancak bu aşamada 7 gün beklemek yerine blokeyi hemen kaldırmak isterseniz Akbank telefon bankacılığını arayarak blokenin kaldırılma talebini iletebilirsiniz. Ayrıca tüm Türkiye’de bulunan herhangi bir Akbank şubesine giderek de blokeyi kaldırma talebinizi iletebilirsiniz. Ayrıca ATM veya kredi kartı olan kişiler, Akbank ATM’leri üzerinden blokeyi kendileri de kaldırabilmektedir. Bloke, işlem talebinin iletilmesi akabinde anında kaldırılmaktadır.

Eğer birden fazla bankada hesabınız varsa ve tüm bankaların blokesini kaldırmak istiyorsanız, her banka için ayrı işlem yapmanız gerekmekte olup tek işlem ile tüm bankaların blokesi maalesef kaldırılamamaktadır.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Numara Taşımanız Durumunda Yine Size Yeni Sim Kart Verilmiş Olacak. Dolayısı İle Banka İle İletişim Kurup Durumu İzah Etmeniz Gerekecek. Ondan Sonra İnternet Bankacılığı İçin Hattınız Aktif Hale Gelir.

  2. Yurtdisinda çalışıyorum mobil bankacılığı sms sifresi geliyordu karti başka bu tlf taktım sonra tekrar değiştirdim şimdi sms gelmiyor ne yapabilirim

  3. Iyi gunler ben yurt disinda calisiyorum simkartim calismiyor numarami tasisam internet bankaciligini kullanabilirmiyim yada internet uzerinden numarami onaylatabilirmiyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı