Akbank

Akbank EFT Saati 2018

Güncelleme:

Akbank ile “Kalbinin sesini dinle hayalini erteleme” şarkısıyla ekranlara gelen Akbank reklamları diyor ki “İstediğiniz ne varsa Akbank yanınızda”. Akbank tarafından müşterilerine verilen hizmetlerden bir tanesi de, Akbank haricindeki bankalara para gönderimi yapmak isteyenlerin Akbank’taki hesaplarından veya ATM ve Şubeler aracılığı ile EFT hizmetini pratik ve kolay bir şekilde gerçekleştirmelerine olanak tanıyor. Kolay para transferi için, düzenli yaptığınız EFT hesaplarını kayıt edebilir ve daha sonra pratik bir şekilde para transferini yapabilirsiniz.

Akbank hesabınızdan başka bir banka hesabına para gönderme işlemi Elektronik Fon Transferi (EFT) olarak adlandırılır ve bu işlemi yapmak için Akbank EFT saati sınırları içerisinde olmanız gerekiyor. Para göndermek istediğiniz hesap bir Akbank hesabı olsaydı o işlem ise HAVALE olarak adlandırılıyor. Bankalar arası para transferleri genel anlamda EFT olarak adlandırılıyor.

EFT işleminde para transferi bankadan bankaya yapıldığı için, paranın gönderileceği saatin büyük önemi bulunuyor. Akbank’tan yapacağınız eft işlemleri için banka şubesine gidebileceğiniz gibi, Akbank İnternet Bankacılığı, Akbank Cep Şubesi seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.

Akbank İnternet Şubesini EFT işlemleriniz için kullanıyorsanız, işlemlerinizi EFT gönderim saatlerine takılmadan yapmaya özen gösterin aksi taktirde siz paranızı bugün gönderseniz bile paranız bir sonraki iş günü diğer banka hesabına iletileceği için gecikme ve sorun yaşayabilirsiniz.

Akbank EFT Saati

Akbank’tan başka bankalara göndereceğiniz Türk Lirası para birimi cinsinden gerçekleştirmek istediğiniz para transferi EFT olarak adlandırılır ve bu işlemi Saat 17:15’e kadar gerçekleştirebilirsiniz.

AKBANK EFT Nasıl Yapılır?

Akbank’taki hesabınızdan başka bankalara para transferi yapmak için kullanabileceğiniz yöntemler;

  • Akbank Direkt İnternet Şubesi
  • Akbank Direkt Mobil Şubesi
  • Akbank Telefon Şubesi
  • Akbank Şubeleri
  • Akbank ATM’leri

Akbank Direkt İnternet Şubesi EFT Masrafı Ne Kadar ?

Akbank’ın müşterilerinin kullanımı için geliştirdiği internet şubesinin adı Akbank Direkt ve Akbank internet şubesini kullanarak yapılan EFT işlemleri için Akbank Müşterilerinden 4,90 TL alıyor. Tabi ki normal işlemler için 4,90 TL işlem ücreti alırken, Geç saatte yapmak istediğiniz EFT işlemleri için 7,25 TL hizmet bedeli alıyorlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı