Akbank

Akbank EFT Saatleri 2017

Güncelleme:

Son zamanlarda yapmış olduğu kampanyalar ve reklamlarla rakipleri arasında ön planda olan Akbank; internet bankacılığı, mobil bankacılık, gişe işlemleri, bireysel işlemler, kurum ve kuruluş işlemleri, yurt dışı bankacılık işlemleri, EFT ve Havale gibi para transferi işlemlerinde müşterilerine daha birçok alanda iyi bir hizmet vermenin gayreti içindedir. Ülke genelinde de birçok önemli çalışma gösteren Akbank, bu işi uzmanlarıyla birlikte yürütürken bir taraftan da gerçekten piyasaların nabzını iyi okumakta. Akbank ile her şey gibi para transferleri de çok hızlı gerçekleşmektedir. Kısaca havale ve EFT adı verilen bu işlemler günümüz dünyasında oldukça önemli bir yere sahip. Ayrıca Akbank yurt içi ve yurt dışı para transfer işlemlerini de kolayca yapabileceğiniz bir hizmetle de müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

Akbank hesabınızdan başka bankalardaki hesaplara Türk Lirası olarak para gönderme işlemine EFT adı verilir. EFT’yi Akbank hesabınızdan birçok farklı yöntem ile yapabilirsiniz. Bir nevi banka hesap kimliği olan IBAN yoluyla, ve hesap numarası ile EFT geçekleştirebilirsiniz. Bazı bankalarda uygulanan EFT ve havale ücretlerinin Akbank’ta cüri miktarlarda olması onu ayrıcalıklı hale getirmiştir. Bir de son yapılan uygulamalarla EFT işlemleri daha esnek hale gelmiştir.

Akbank Eft Saatleri

Akbank’ta EFT gerçekleştirmek için; Akbank Direkt İnternet ve Mobil uygulamanızdan, ATM’lerden, Akbank telefon şubesinden veya doğrudan banka şubesini kullanabilme imkanına sahipsiniz. EFT işlemlerinizi 17.15’e kadar yapmanız gerekmektedir. EFT işlemleri sabah 9.00’da başlar ve akşam 17.15’de son bulur. 17.15’den sonra vereceğiniz EFT talimatları, ertesi gün sabah gerçekleştirilir. Ayrıca Akbank Direkt İnternet Bireysel uygulamayla para göndermeniz daha kolaydır. Para göndermek istediğiniz kişinin sadece cep telefonunu yazarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu hesap sahibinin Akbank’a kayıtlı olmasına da gerek yok. Sizin gönderdiğiniz parayı istediğiniz Akbank ATM’lerinden de çekilebilmesi mümkün. Bunun yanında Akbank’ta gerçekleştirdiğiniz EFT işlemlerini kayıt edebilir, ardından bir sonraki EFT işleminde kolaylıkla para transferini gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank EFT Günleri

Akbank’da gerçekleştirdiğiniz EFT emirleri, diğer bankalarda olduğu gibi hafta sonları gerçekleştirilememektedir. Ayrıca, resmi tatillerde gerçekleştirilen EFT işlemleri de talimat olarak kaydedilir ve tatil bittikten sonra ki çalışma gününde otomatik gönderilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı