Akbank

Akbank Kartsız Taksit Uygulaması

Güncelleme:

Akbank ve Kliksa Türkiye’de tek ilke imza atarak ‘‘ Kartsız Taksit ’’ programı ‘nı yaşama geçirdi. Kartsız Taksit programıyla tüketiciler, kredi kartı olmaksızın taksitli alış veriş yapabilecekler. Akbank, müşterilerinin hayatlarını kolaylaştırmaya yönelik hedefleri tarafında yapan bulunduğu projelere yenilerini eklemeye devam ediyor. Sektörde lider olabilecek görev ve ürünler geliştirmeyi ilke durumuna getiren Akbank, taksitli alışverişte yeni tek sayfa olarak nitelendirdiği ‘Kartsız Taksit’ programını tüketicilere kazandırdı. Akbank’ın ilerlettiği ve Türkiye’de öncelikle nitelendirilen ‘Kartsız Taksit’ programıyla tüketiciler, kliksa.com web sitesinden yapacakları alışverişlerde kredi kartı kullanmadan da taksitli alış veriş yapabilecekler.

Akbank müşterilerinin taksitli alış veriş inşa etmek için kredi kartına gereksinimi olmayacak. Müşteriler kliksa.com web sitesinden yapacakları alışverişlerini Akbank ‘Kartsız Taksit’ ödeme sekmesini kullanarak 11 aya kadar taksitlendirerek ödeyebilecekler. Akbank müşterilerinin Artı Para limitlerini kullanarak taksitli alış veriş yapabilmelerine imkan tanıyan yeni tasarlanmış tek ödeme yöntemidir. Bu ödeme yöntemine göre kliksa.com ile uygulanan proje kapsamında, Akbank Kartsız Taksit ödeme opsiyonu kullanılarak yapılacak olan alışverişler 11 aya kadar taksitlere bölünebilecektir. Ödemeler şubeye gitmeden çevrimiçi olarak yapılabilecektir.Kliksa.com üstünden alış veriş yapmayı Akbank müşterileri, istedikleri ürünleri seçtikten ardından ödeme seçeneklerinden Akbank Kartsız Taksit ödeme kısmını seçecekler. Sepete eklenen ürünlerinin miktarı üstünden maaş taksit tutarlarını görüntüleyebilecekler. Hüküm verdikleri taksit sekmesini işaretleyerek ‘Ödemeyi Onayla’ düğmesini basacak ve işleme devam edecekler.

‘Ödemeyi Onayla’ bölümüne bastıktan ardından Web sitesi doğrulusunda Akbank.com web sayfasına yönlendirileceksiniz. Akbank.com sayfasında T.C. kimlik numaranızı ve e-posta adresinizi gireceksiniz. Karşınıza gelen ekranda Artı Para limitini öğrendikten ardından ödeme işlemine devam edebilirsiniz. Alışverişin ödemesini tamamladıktan ardından sayfa sizi kendiliğinden kliksa.com adresine yönlendirecek.Akbank Kartsız Taksit uygulamasından istifade etmek için ilk olarak Akbank müşterisi olmanız gerekmektedir. Akbank müşterisi olan ve Artı Para limitleri, yapacakları alış veriş için kafi olan tüketiciler bu uygulamadan yararlanabilecekler. Akbank müşterisi olmasına rağmen Artı Para sınırı olmayan ya da Artı Para limitleri yetersiz olan kullanıcılar, alış veriş işlemleri sırasında Artı Para sınırı tarifleyebilecek veyahut artı para limitlerinin artışını talep edebilecekler.
Tüketicilerin yapan oldukları alışverişlerinin ödeme verileri, alışverişlerinin nihayetinde e-posta ile kendilerine hatıranda iletilecektir. E-postalarına gelen maille, hangi tarihte ne kadar ödeme yapacaklarını kullandırım nihayetinde öğrenebileceklerdir. Ödeme verilerine müşteriler dilerse Akbank Dolaysız Web veyahut Davet Merkezleri vasıtasıyla de ulaşabileceklerdir.

Ödeme planlarındaki taksitler sahip olunan Artı Para faiz oranları ile oluşturulacaktır. Tüketiciler ilk taksitlerini kredi kullandırımını takip eden ayın 15’inde ödeyecektir. Bu sebepten ödenecek olan ilk taksit meblağ başka taksitlerden düşük ya da yüksek olabilecektir.Sahip olunan taksitinizin ödeme gününde adisyon bakiyenizin taksit tutarını ödemeye kafi bişi halinde mevduat adresinden, yetersiz bişi durumunda standart Artı Para limitlerinden tahsilat yapılır. Taksitin standart Artı Para sınırı üstünden ödenmesi halinde, taksit içindeki faize yeniden yeni tek faiz işletilmeyecektir. Adisyon bakiyesinin artıda bişi halinde bile taksitlerin tahsilatı, taksit tarihi evvel yapılmayacaktır. Erken taksit tahsilatları için Şubelerinizi arayabileceksiniz.
Akbank Dolaysız Bankacılık biriminden mesul Genel Müdür Muavini Orkun OĞUZ, ‘Kartsız Taksit’ programıyla çevrimiçi alışverişlerde de Akbank müşterisi olmanın ayrıcalığını tek sefer henüz yaşatacaklarını ve Akbank’ın dijital bankacılıkta yeniliklerle sektöre lider olmaya devam edeceğini ifade etti.
Kliksa İç ve Dış Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Nevgül Bilsel SAFKAN, Akbank ile geride bıraktığımız sene e-ticaret pazarında ilk olan çevrimiçi kredi hizmetinin sonrasında ‘Kartsız Taksit’ programıyla etkin projelere imza attıklarını ve Türkiye’nin Amazon’u olma emeli tarafında müşterilerinin gereksinimlerine yanıt verecek işbirliklerine imza atmaya ve hizmetler sunmaya devam edeceklerini vurguladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı