Akbank

Akbank Kartsız Taksit Uygulaması

Akbank ve Kliksa Türkiye’de bir ilke imza atarak ‘‘ Kartsız Taksit ’’ uygulaması ‘nı hayata geçirdi. Kartsız Taksit uygulamasıyla tüketiciler, kredi kartı olmaksızın taksitli alışveriş yapabilecekler. Akbank, müşterilerinin hayatlarını kolaylaştırmaya yönelik hedefleri doğrultusunda yapmış olduğu projelere yenilerini eklemeye devam ediyor. Sektörde öncü olabilecek hizmet ve ürünler geliştirmeyi ilke haline getiren Akbank, taksitli alışverişte yeni bir sayfa olarak nitelendirdiği ‘Kartsız Taksit’ uygulamasını tüketicilere kazandırdı. Akbank’ın geliştirdiği ve Türkiye’de ilk olarak nitelendirilen ‘Kartsız Taksit’ uygulamasıyla tüketiciler, kliksa.com internet sitesinden yapacakları alışverişlerde kredi kartı kullanmadan da taksitli alışveriş yapabilecekler.

Akbank müşterilerinin taksitli alışveriş yapmak için kredi kartına ihtiyacı olmayacak. Müşteriler kliksa.com internet sitesinden yapacakları alışverişlerini Akbank ‘Kartsız Taksit’ ödeme seçeneğini kullanarak 11 aya kadar taksitlendirerek ödeyebilecekler. Akbank müşterilerinin Artı Para limitlerini kullanarak taksitli alışveriş yapabilmelerine olanak tanıyan yeni geliştirilmiş bir ödeme yöntemidir. Bu ödeme yöntemine göre kliksa.com ile yapılan proje kapsamında, Akbank Kartsız Taksit ödeme seçeneği kullanılarak yapılacak olan alışverişler 11 aya kadar taksitlere bölünebilecektir. Ödemeler şubeye gitmeden online olarak yapılabilecektir.

Kliksa.com üzerinden alışveriş yapmak isteyen Akbank müşterileri, istedikleri ürünleri seçtikten sonra ödeme seçeneklerinden Akbank Kartsız Taksit ödeme bölümünü seçecekler. Sepete eklenen ürünlerinin miktarı üzerinden aylık taksit tutarlarını görüntüleyebilecekler. Karar verdikleri taksit seçeneğini işaretleyerek ‘Ödemeyi Onayla’ butonunu basacak ve işleme devam edecekler.

‘Ödemeyi Onayla’ kısmına bastıktan sonra internet sitesi tarafından Akbank.com internet sayfasına yönlendirileceksiniz. Akbank.com sayfasında T.C. kimlik numaranızı ve e-posta adresinizi gireceksiniz. Karşınıza gelen ekranda Artı Para limitini öğrendikten sonra ödeme işlemine devam edebilirsiniz. Alışverişin ödemesini tamamladıktan sonra sayfa sizi otomatik olarak kliksa.com adresine yönlendirecek.

Akbank Kartsız Taksit uygulamasından yararlanmak için öncelikle Akbank müşterisi olmanız gerekmektedir. Akbank müşterisi olan ve Artı Para limitleri, yapacakları alışveriş için yeterli olan tüketiciler bu uygulamadan yararlanabilecekler. Akbank müşterisi olduğu halde Artı Para limiti olmayan veya Artı Para limitleri yetersiz olan kullanıcılar, alışveriş işlemleri esnasında Artı Para limiti tanımlayabilecek ya da artı para limitlerinin artışını talep edebilecekler.

Tüketicilerin yapmış oldukları alışverişlerinin ödeme bilgileri, alışverişlerinin sonunda e-posta ile kendilerine anında iletilecektir. E-postalarına gelen maille, hangi tarihte ne kadar ödeme yapacaklarını kullandırım sonunda öğrenebileceklerdir. Ödeme bilgilerine müşteriler dilerse Akbank Direkt İnternet ya da Çağrı Merkezleri aracılığı ile de ulaşabileceklerdir. Ödeme planlarındaki taksitler mevcut Artı Para faiz oranları ile oluşturulacaktır. Tüketiciler ilk taksitlerini kredi kullandırımını takip eden ayın 15’inde ödeyecektir. Bu yüzden ödenecek olan ilk taksit tutarı diğer taksitlerden düşük veya yüksek olabilecektir.

Mevcut taksitinizin ödeme gününde hesap bakiyenizin taksit tutarını ödemeye yeterli olması durumunda mevduat hesabından, yetersiz olması halinde standart Artı Para limitlerinden tahsilat yapılır. Taksitin standart Artı Para limiti üzerinden ödenmesi durumunda, taksit içindeki faize tekrar yeni bir faiz işletilmeyecektir. Hesap bakiyesinin artıda olması durumunda dahi taksitlerin tahsilatı, taksit tarihi öncesinde yapılmayacaktır. Erken taksit tahsilatları için Şubelerinizi arayabileceksiniz.

Akbank Direkt Bankacılık biriminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Orkun OĞUZ, ‘Kartsız Taksit’ uygulamasıyla online alışverişlerde de Akbank müşterisi olmanın ayrıcalığını bir kez daha yaşatacaklarını ve Akbank’ın dijital bankacılıkta yeniliklerle sektöre öncü olmaya devam edeceğini ifade etti.

Kliksa İç ve Dış Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Nevgül Bilsel SAFKAN, Akbank ile geçen yıl e-ticaret sektöründe ilk olan online kredi hizmetinin ardından ‘Kartsız Taksit’ uygulamasıyla başarılı projelere imza attıklarını ve Türkiye’nin Amazon’u olma amacı doğrultusunda müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap verecek işbirliklerine imza atmaya ve hizmetler sunmaya devam edeceklerini vurguladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı