Akbank

Akbank Kredi Başvurusu

Güncelleme:

Acil nakit ihtiyacı olan tüketiciler Akbank’ın sunmuş olduğu hizmet sayesinde herhangi bir şubeye gitmeden kredi başvurusunu gerçekleştirebilmekte ve kredisini kullanabilmektedir. Akbank yapmış olduğu yenilikler ile ihtiyaç, taşıt, konut ve artı para başvurularını internet sitesinde kolaylaştırılmış sistemler aracılığı ile kullanıma sunmaktadır. Akbank Direkt Kredi ile herhangi bir belge olmada ve imza atmadan internet üzerinden kredi kullanma imkanı sunmaktadır.

Şubeye gitme ihtiyacı olmadan kredi kullanabilme imkanı sunan bu hizmet sayesinde başvuru sonrasında para anında hesaba aktarılmaktadır. Kredi başvurusunu yaparak Akbank’tan ne kadarlık kredi kullanılabileceği de anında sorgulanabilmektedir. Akbank kredi başvurusu işlemleri web üzerinden yapmak için tıklayınız.

İnternet üzerinden yapılan kredi başvuruları esnasında başvuru sonucu hakkındaki bilgi cep telefonuna kısa mesaj olarak aktarılmaktadır. Bu uygulamayı Akbank müşterileri kolay bir şekilde kullanırken, bankanın müşterisi olmayan kişiler de aynı kolaylıkla kullanabilmektedir.

Akbank kredi başvuru işlemlerinde kullanmış olduğu kredi ekspres hattı ile de kredi kullanmak mümkündür. Kişilerin ihtiyaçlarına yönelik olan tüm kredi seçeneklerini, ne kadar tutarda kredi kullanılabileceğini ve kredi başvurusu hakkındaki tüm bilgileri bu uygulama ile öğrenmek mümkündür. Kredi ekspres hattı ile bankanın kredi uzmanları tüketicileri arayarak tüm sorulara yanıt vermekte ve kişinin bütçesine uygun krediyi belirlemekte ve ayrıca güncel kampanyalar hakkında bilgi aktarmaktadır. Telefon bankacılığı hizmetleri kullanılarak Akbank kredi başvuru işlemlerini gerçekleştirmek için 444 25 25 numaralı telefonu arayarak sesli yanıt sistemi üzerinden ilk olarak 4’ü daha sonrasında 2’yi tuşlayarak cep telefonu numarasının girilmesi gerekmektedir.

Bu uygulama ile günün her saati 7/24 kredi başvuruları ve kredi başvuruları ile ilgili bilgileri alabilmek mümkündür. Akbank kredi başvurularında sıklıkla kullanılan diğer bir yöntem ise SMS ile başvuru işlemleridir. SMS ile yapılan başvuru sonuçları yalnızca ihtiyaç kredileri için geçerli olmaktadır. Ayrıca kullanılacak üst limit kredi tutarı 20.000 TL olup, maksimum 36 ay vade seçeneğine sahiptir.

20.000 TL’nin üzerinde yapılacak olan tüm kredi başvuruları için herhangi bir Akbank şubesine gidilmesi gerekmektedir. SMS ile kredi başvurusu yapabilmek için “KREDİ” yazarak bir boşluk bırakılmasının ardından T.C. kimlik numarasının girilmesi ile 4425’e kısa mesaj gönderilmesi gerekmektedir. GSM operatörü Vodafone ya da Avea olan kişilerin kredi başvurusu için 0532 750 25 25’e kısa mesaj göndermeleri gerekmektedir.

Akbank müşterileri ya da müşterisi olmayan tüm kişiler ATM’ler kanalı ile kredi başvurusu yapabilmektedirler. ATM’lerden kredi başvurusu günün her saatinde yapılabilmektedir. ATM’lerden giriş tuşuna basılmasının ardından ihtiyaç kredisi başvurusu işleminin seçilmesi ile T.C. kimlik ve cep telefonu numaralarının girilmesinin ardından başvuru işlemi tamamlanmaktadır.

Başvuru sonrasında kredi başvurusu hakkındaki bilgi anında mesaj olarak bildirilmektedir. Kredi başvurusunun olumlu olması halinde bankanın herhangi bir şubesine gerekli evrakların tamamlanarak başvurulması ile kredi kullanılabilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı