Akbank

Akbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Güncelleme:

Kredi kartlarının taksitli alışverişe olanak sunması ve diğer avantajlar ile pek çok alışverişlerde puan kazanmaya olanak sunması sebebi ile tüketiciler tarafından sıklıkla kullanıldığı bilinmektedir. Ancak sabit gelir ile beraber ihtiyaçların fazla olması tüketicileri birden fazla kredi kartı kullanmaya teşvik etmekte ve günümüzde pek çok kişinin birden fazla kredi kartının olduğu görülmektedir. Bu durum sonucunda da sabit gelirli tüketiciler bu kredi kartlarının borçlarını maddi ya da diğer sorunlar sebebi ile ödeyememekte hatta takibe düşerek daha büyük sorunlar ile karşılaşabilmektedir.

Akbank’ın sunmuş olduğu kredi kartı ürünlerinden yararlanmakta olan tüketiciler yukarıda belirtilmiş olan sorunlar ile karşı karşıya kalmış ve kredi kartı borcundan kaynaklı olarak maddi sıkıntılar yaşamakta ise Akbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma işlemleri ile borçlarını taksitlendirebilme işlemleri ile daha düzenli bir finansal yaşam sürebilmektedirler. Her bankada olduğu gibi kredi kartı borcunun yapılandırılabilmesi ve bu işlemlerin kolayca yürütülebilmesi için bankanın bu biriminden bilgi almak gerekmektedir.

Akbank tarafından müşterilerine sunulmakta olan yapılandırma hizmeti kredi kartı kullanıcılarına yanlış kullanım sonrasındaki sorunların önüne geçilebilmesi için büyük fayda sağlamaktadır. Akbank kredi kartı borçlarını ödemeyen ya da güçlük çeken tüketiciler kredi kartı taksitlendirme işlemine benzeyen bu hizmet ile kredi kartı borçları düzenli bir şekilde ödenerek kapatılabilmektedir.

Akbank kredi kartı borcu yapılandırma işlemleri için banka şubelerini ziyaret etmek ve yetkililer ile yapılan görüşme esnasında talebin beyan edilmesi ile birlikte bir dilekçe ile başvuruda bulunmak gerekmektedir. Banka yetkilisi borç yapılandırma sürecinin işleyişi ve prosedürleri hakkında bilgi vermekte ve sonucu müşteriye aktarmaktadır. Bu işlem telefon bankacılığı üzerinden de kolaylıkla yürütülebilmektedir. 444 25 25 ya da 0850 222 25 25 numaralı telefonu arayarak sesli yanıt sistemi üzerinden müşteri ile görüşme sağlanarak yapılandırma hizmeti hakkında bilgi almak mümkündür.

Yapılan görüşmeler sonrasında bankanın yapılandırma işlemi için müşteriyi uygun görmesi halinde yapılandırma başlatılmaktadır. Ancak bankanın yapılandırma işleminden sonrada borcu tahsil edemeyeceğini düşünmesi yapılandırma başvurusunun da olumsuz sonuçlanmasına sebebiyet verebilmektedir. Çünkü bankalar vermiş oldukları kredi ve kredi kartı borçlarını risk teşkil eden tüketicilere kullandırmak istememekte ve problemli olan müşterilerinden de ödenmeyen borçlar için faiz tutarı tahsil etmek istemektedirler.

Akbank kredi kartı borcunun yapılandırılması işleminde borç tutarının belirli oranlarında faiz uygulamasına gidildiğini de unutmamak gerekmektedir. Bu faiz tutarları ile borç yeniden hesaplanmakta ve tüketicinin isteğine bağlı olarak vade belirlenmektedir. Taksitlendirme yapılan bu tutar borçlu kişinin ödeme kolaylığı ile düzenli finansal yaşantısını sürdürmesine olanak sunmaktadır.

İlgili Makaleler

66 Yorum

  1. Mrb akbank tan kredi kart birde ihtiyac kredi borcum var bunlari iki kere yapilandirma yaptik simdi yine yapmak istiyorum mumkunmudur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı