Aktif Bank Kimin Sahibi Kim

Aktif Bank Kimin Sahibi Kim
Aktif Bank Kimin Sahibi Kim

Uzmanlarımız aktif bank kimin sahibi kim sorusunun çok fazla sorulması üzerine araştırma yaparak sizler için aktif bank ile ilgili detaylı araştırma yaptılar. Buna göre Aktifbank, 1999 yılında çalık holding tarafından kurulmuş olan ve 2007 yılında yenilen yapılandırılarak 2008 yılında aktifbank adı altında Türkiye’de özel sermayeli bir yatırım bankasıdır. Aktifbank, yatırım ve bölgesel bankacılık alanında faaliyet göstermekte olup Dünya’nın en yenilikçi bankası ödülünün de aralarında bulunduğu çok önemli 71 ödül kazanmıştır.

İş modeli için “Yeni Jenerasyon Bankacılık” olarak tanıtan banka, perakende bankacılık alanında UPT olan Ucuz Para Transferi gibi N’Kolay ürünleriyle ülke genelinde 6.000’den fazla noktada hizmet vermeye devam etmektedir. UPT ürünü için yurt dışı ayağında Universal Payment Transfer markası ile yabancı para birimi olarak işlemler yapan Aktifbank, çok kısa sürede yurt dışı hizmet ağ kapasitesini 290 bin üzerine çıkartmıştır.

[ads2]

Ucuz para transferi (upt) olarak bilinen bu hizmet için aktif bank müşterisi olmaya gerek olmayıp, aktif bank müşterisi olanlar daha az komisyon ödemektedirler. Türkiye’de yatırım bankacılığı alanında varlığa dayalı menkul kıymet, proje finansmanı hukuku ve banka bonosu konularında hizmet vermekte olup bölgesel bankacılıkta banka kombetare tregtare ile balkalarda faaliyetini sürdürmektedir.

Ülkemizin de içerisinde olduğu stratejik ortalıklık yaptığımız islam kalkınma bankası ve kazakistan – tataristan’da finansal kiralama şirketleri kurmuştur. Aktifbank, JCR-Eurasia Rating tarafından yüksek düzeyde yatırım yapılabilen kategorisi olarak A+ notundan AA notuna yükselmiştir. PTT ile yaptığı anlaşma ile bilinen Aktifbank, bu sayede bireysel müşterilerine de kredi ve kredi kartı hizmetleri sunmaya başlamıştır. Aktif bank kimin sahibi kim sorusunun cevabı olarak da bankanın genel müdürlüğünü halen Dr. Serdar Sümer yapmaktadır.

Yıldızlandır
Okumaya devam et

Görüşünü Belirt Kazan