Kredinotum.com

Altın Fiyatları Ne Olur 2017

altına en yüksek faiz veren bankalar

Uluslararası kredi değerlendirme kuruluşu olan Fitch’e bağlı araştırma şirketlerinden birisi olan BMI Research firması, FED’in faiz artırımı yapması durumunda altın fiyatları ne olur 2017 sorusuna cevap olarak ilk çeyrekte 1000 dolar altına inebileceği düşünülmektedir. Geçen yıldan bu yana %9 değer kaybeden altın, günü bin 64 seviyelerinde kapatarak şubat 2010’dan bugüne en düşük seviyeyi gördü.

Uzmanlar yaptığı açıklamada altının bin doların altına düşeceğini ancak bir çöküntü olmayacağını düşünmektedir. Faiz artırım tahminleri devam ediyor. Faizlerin artması kararı sonrası piyasadan büyük bir tepki beklenmiyor. Kademeli olarak daralmanın hafifleyeceği düşünülmekte olup fiyatların 2017 yılı ortalarına doğru tekrar bin doların üzerine çıkacağı düşünülmektedir. ABD ekonomistlerinin iyileştirme ile birlikte faiz artırımı ihtimali yükselirken altının son üç yılda aşağı doğru hareket etmesinin 2017 yılı için geçerli olmayacağı, altının bu yıl yükselişe geçeceğini ve dördüncü düşüş yılını göremeyeceği düşünülmektedir.

Çünkü yüksek faiz nedeniyle yatırımcı faiz ödemesini altının cazibesi ile devam ettirmektedir. ABD’nin New York eyalatinde bulunan bir yatırım bankası olan Morgan Stanley’e göre 2017 yılı ve sonrasında altın fiyatlarının yükselişe geçeceği ve bu nedenle 2017 ve sonrasında beklemede olan 45’den fazla altın madeninin kapatılacağını düşündüklerini açıkladı.

Altın madenlerinin kapanması sonrası yeni bir maden projesinin gelme ihtimalini görmediklerini 2017 ile 2017 yıllarında altın piyasasından büyük bir arz düşüklüğü olacağını düşünmektedir. Arzın düşmesi ve talebin yükselmesi ile altın fiyatlarını yükseleceği düşünülmektedir.

Altın Fiyatları Ne Olur 2017
Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.