Kredinotum.com

Arıcılık Kredisi Nasıl Alınır 2017

Arıcılık oldukça zahmetli bir iştir. Zahmetli olduğu kadar kazançlıda olan arıcılıkta ne yazık ki üreticiler her zaman kazançlı çıkamamaktadır. Üreticilerin kazançlı çıkamadıkları ve maddi zorluğa düştükleri durumlarda yardımlarına devlet ve bankalar tarafından verilmekte olan arıcılık kredileri koşmaktadır. Bu krediler sayesinde arıcılık işi ile uğraşan kişiler zor duruma düştüklerinde rahat bir nefes alabilmektedir.

Ziraat Bankası Arıcılık Kredisi

Ziraat bankasının son yıllarda arıcılık kredisinden hali hazırda arıcılık yapanlar, arıcılık sektörüne girecek olanlar ve arıcılık sektöründe çalışan kişiler kolaylıkla faydalanabilir. 1.5 milyon liraya kadar olan bu kredilere %50 faiz oranı ile Ziraat bankasından başvuru yapabilirsiniz.

Arıcılık Kredisi Almak İçin Şartlar Nelerdir?

Ziraat bankasının sunmuş olduğu hayvancılık kredisi ürünlerinden biri olan arıcılık kredisi alabilmek için üreticilerin bazı koşulları karşılamaları gereklidir. Arıcılık kredisinden faydalanabilmek için üreticilerin en az 50 adet arılı kovan ile üretim yapmaları veya arılı kovan sayılarını 50 adetin üzerine çıkarmak istemeleri gerekmektedir. Bu kredi sayesinde polen kapanlı yeni kovan, arılı kovan, polen kurutma ve temizleme makinesi, bal süzme makinesi, kek hazırlama makinelerine finansman sağlanmaktadır. Bunların yanında ayrıca arıcılıkla uğraşanlar bu kredi ile güneş sistemi, jeneratör, karavan, arı barakası ve çiftleştirme kovanı gibi şeyler içinde yardım alabilmektedirler.

Üreticiler bu kredi ile çeşitli vade seçeneklerinden yararlanabilir ve kolay bir şekilde kredi ödemesi yapabilirler. Bu vadeler daha çok 1, 3, 6, 12 ay olmak üzere bankalar tarafından üreticilere sunulmaktadır.

Arıcılık Kredisine Nasıl Başvuru Yapılır?

Ziraat bankasının arı üreticilerine sunmuş olduğu bu fırsattan yararlanmak isteyen kişilerin çiftçilik belgesine, nüfus cüzdanı fotokopisine, ÇKS belgesine, krediye istinaden gösterilecek teminatlara ilişkin belgelere, tarımsal işletmesine teşvik edici belgelere, bilanço esasına göre faaliyet gösteren işletmelerden son 3 yıla ait olan gelir ve bilanço tablosuna ihtiyacı olmaktadır.

Elinde bu belgeler bulunan ve Ziraat bankasının kredi vermek için belirlemiş olduğu şartlara uyan arı üreticileri en yakınlarında ki ziraat bankasına gidip başvuruda bulunabilirler. Üreticilerin yapmış oldukları bu başvurular hakkında banka kısa bir süre içerisinde karar vermektedir.

Arıcılık Kredisi Nasıl Alınır 2017
Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.