Kredinotum.com

Banka Harici Kredi Veren Yerler

Yasal zorunluluk gereği kredili ürünlerin kullanım yetkisi banka ve finansal kurumlardadır. Bu nedenle kredi çekmek isteyen kişiler bu kurum ve tüketici kuruluşlarına başvurmak zorundadır. Buna göre Türkiye’de yasal olarak bankalar dışında para alışverişi yapmanız kanuni olarak suçtur. Yani senetle tefeci, kuyumcu veya özel kişi şahıs firmalardan para alamazsınız. Aldıktan sonra yaşayacağınız sorunlarda devletin müdahale etmesi durumunda sizde sorun yaşar yasa önünde kanunlara göre yargılanırsınız; her ne kadar haklı olsanız bile. Bu nedenle uzmanlar tefeci vb kişilerden para almamanızı önermektedir.

Çünkü bu kişilerle yaptığınız alışverişler denetlememekte olup kanun dışı olarak görünmektedir. Bu yol çıkmaz bir yol olup bu çıkmaza insanların girmemesi için banka harici kredi veren yerler ile çalışmamanızı öneriyor bu konuda insanları bilgilendirmeye çalışıyoruz. İnsanlar bankalar ile yaşadığı borç ödeme sorunu nedeniyle banka harici kredi veren yerler ile görüşerek maddi sorunlarına çözüm aramaktadır. Bazı durumlarda bankaya olan borçların, senet ile borç alıp ödemek düşünülmektedir. Ancak senet ile alınan paranın banka borcunun ödenmesi sonrası senet ile para aldığınız kişilerle sorunlar başlar. Banka, telefonunuzu açmazsanız size ulaşamaz. Borcunuzu ödemezseniz ve üzerinize hiçbir eşya – gelir yoksa banka beklemeye mecburdur. Ancak bu kişilerle bu tür ticari ilişkiye giremezsiniz.

Büyük sorunlar yaşarsınız ve bu sorunlar nedeniyle daha büyük bir çıkmaza girersiniz. Biz de bu yöntemi deneyerek büyük sorunlar yaşamış insanlardan aldığımız şikâyet ve yorumlar nedeniyle; bu insanların yaşadığı sorunları yaşamamanız adına bu makaleyi hazırladık. Banka dışında kredi vermeye yetkili yerler de mevcuttur. OYAK ve POLSAN üzerinden daha düşük faiz ve tamamen yasal şartlarda tüketici kredisi alabilirsiniz.

Ayrıca Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri ile devletin kuruluşu olan KOSGEB üzerinden hibe kredi alabilir, kendi işinizi kurabilir veya var olan işinizi büyütebilirsiniz. Bu sayede kendi işinizi büyülterek var olan borçlarınızı ödeyebilir veya kendi işinizi kurarak bu borçları kapatabilirsiniz. Bu tamamen sizin elinizde olan bir durumdur.

Banka Harici Kredi Veren Yerler
Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.