Banka Havale Saatleri 2018

Banka Havale Saatleri 2018
Banka Havale Saatleri 2018

Havale işlemleri hesaplar arası para transferi olarak tanımlanabilmektedir. Havale işlemlerinde EFT işlemlerinde olduğu gibi farklı bir bankaya yapılan para transferi işlemi söz konusu değildir. Havale işlemleri EFT işlemlerine kıyasla yalnızca aynı banka üzerinden yapılan banka hesapları arasındaki para transferlerini içerekmektedir. Havale işlemleri gelişen teknolojinin yardımı ile pek çok seçenek kullanılarak yapılabilmektedir. Havale işlemlerinin yapılabilmesi için yalnızca banka hesabının onay vermesi gerekmektedir.

Bu işlemde EFT işlemlerinde talep edilen bilgileri değil banka arasında hesaplar arası transfer işlemi gerçekleşeceği için daha ayrıntılı bilgiler talep edilmektedir. Günümüzde bazı bankalar EFT işlemlerinin süre uzunluğundan daha uzun zaman zarfı içerisinde havale işlemlerini gerçekleştirmektedirler. Örnek olarak Garanti Bankası’nda havale saatlerinde herhangi bir sınırlandırma bulunmamaktadır. Her gün ve her saat dilimi içerisinde bu bankadan havale yapmak mümkündür.

Yapı Kredi Bankası da müşterilerine herhangi bir havale saati sınırlaması getirmeden hizmet vermeye devam etmektedir. Ülkemizde önde gelen bankaların pek çoğu da müşteri hizmet kalitesi ve anlayışı ile banka havale saatleri kapsamında herhangi bir sınırlama olmadan çalışmalarını yürütmektedirler. Günümüzde havale işlemlerinin tamamlanabilmesi için pek çok banka tarafından belirli bir ücret talep edilmektedir.

Bankaların almış oldukları bu ücretler ise değişiklik gösterebilmektedir. Havale ücretleri hakkında bilgi almak için ise bankacılık kanaları kullanılarak havale ücretleri hakkında bilgi almak mümkündür. Ayrıca unutulmaması gerekir ki bankalar özerk kuruluşlar olarak hizmetlerini yürütmekte olması havale ve EFT ücretleri gibi bilgiler başta gelmek üzere hangi saatlerde bu işlemlerin yapılabileceğine dair alınan kararlar hakkındaki tüm bilgileri gizli tutabilmektedir.

Banka Havale Saatleri 2018
3.3 (65.71%) 14 yıldız
Okumaya devam et

Görüşünü Belirt Kazan