Kredinotum.com

Banka Hesap Kapama Dilekçe Örneği

Bankalarla yapılan çalışmalar sırasında oluşan ödeme problemleri, hesaplardan yapılan kesintiler ve tüm diğer masraflar nedeni ile kişiler kullanmakta oldukları hesaplarını kapatmak ve banka ile olan ilişkisini kesmek istemektedirler. Bu gibi belli başlı problemler nedeni ile kullanmakta oldukları hesaplarını kapatmak isteyen ve müşterisi oldukları bankaya başvuru yapan şahısların talepleri bazı durumlarda olumsuz sonuçlanmaktadır. Günümüzde bir çok banka hesap açma işlemi esnasında uygulamış olduğu kolaylıkları hesap kapama işleminde sağlayamamaktadır. Bu sebeple hesap kapama işlemleri de güçleşmektedir.

Ayrıca hesap kapama işlemleri esnasında pek çok şahıs hesabın kapatılmaması nedeni ile problemler de yaşayabilmektedir. Bankaların başlıklarla gruplandırdıkları kesintiler ve diğer tüm ödeneklerle başka diğer sebepler neden ile hesabın kapatılması talebinde bulunulabilmektedir. Hesap kapatma işlemlerinin sürdürülebilmesi içinse belli başlı kriterler aranmakta olup, bu işlem sıkı bir süreçten geçmektedir.

Günümüzde bir takım bankalar hesap kapama işleminde müşterilerine telefon bankacılığı kanalıyla yarımcı olabilmektedir. Ancak bazı bankalara dilekçe yazılarak başvuru yapılabilmektedir. Dilekçe aracılığı ile yapılan başvuruda dilekçenin müşterisi olunan bankanın genel müdürlüğüne veya hesabın bulunduğu şubeye yazılması gerekmektedir. Ayrıca bazı bankalar faks, mail veya mektupla da hesap kapama işlemini başlatmaktadır. Dilekçenin yazılmasının ardından bankanın herhangi bir şubesine gidilmesi ile dilekçenin banka personeline bizzat teslim edilmesi zorunludur. Dilekçenin beyan edilmesi sırasında bireyin kesinlikle kimlik ibraz etmesi gerekmektedir. Kişinin kimliğinin üzerinde bulunmaması durumunda kimlik fotokopisi ile de başvuru yapabilmektedir. İşlem sırasında fotokopisinin dilekçeye ek olarak yazılması unutulmamalıdır.

Tüm bu işlemlerin kolayca yürütülebilmesi için yazımız içerisinde Banka Hesap Kapama Dilekçe Örneği yayınlanmaktadır. Yazılan dilekçenin banka yetkilisine teslim edilmesi halinde yetkili kişi talebi inceledikten sonra işlem hakkında detaylı bilgi vermektedir. Banka Hesap Kapama Dilekçe Örneği yazımızı inceleyerek işlemlerinizi kolaylıkla başlatabilirsiniz.Unutulmaması gerekir ki dilekçe bankanın genel müdürlüğüne yazılabilirken, bağlı olunan şubeye de yazılabilmektedir.

Bankanın Genel Müdürlüğü’ne yazılan banka hesap kapama dilekçe örneği aşağıdadır.

…………………………………..Bankası Genel Müdürlüğü’ne;

 

Bankanızın, ……… şubesinde bulunan …………. numaralı banka hesabımın kapatılması konusunda gereğinin yapılmasını arz ederim.

Ad – Soyad

İmza

Tarih

TC Kimlik No

Adres:…………………….

Cep Tel:……………………….

Bankanın bağlı olunan şubesine yazılan banka hesap kapama dilekçe örneği aşağıdadır.

…………………………. Ankara Şubesi’ne;

Bankanızın ………………..numaralı müşterisiyim.  Banka ve şubenizde açtırmış olduğum ………./  Ankara ………………….IBAN numaralı hesabımın ve bu hesaba bağlı ek hesapların kapatılmasını istemekteyim.

Gereğinin yapılmasını arz ederim.

Ad – Soyad

İmza

Tarih

TC Kimlik No

Adres:…………………….

Cep Tel:……………………….

Yukarıda bilgilendirme amacıyla yazılmış dilekçe örnekleri üzerindeki boş alanlara çalışılmakta olan bankanın adı, şubesi, hesap numarası, ad ve soyad, T.C. kimlik numarası, adres ve telefon numarası eksiksiz ve doğru olarak doldurulmalıdır. Dilekçe bilgisayar ortamında yazılıp çıktı şeklinde verilebilirken, el yazısıyla da yazılabilir. Ancak dilekçenin alt kısmına isim ve soyad yazılarak imza atılmalıdır.

Banka Hesap Kapama Dilekçe Örneği
5 (100%) 2 yıldız

1 Yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Adım savaş Demirtaş 2014 tarihinden itibaren kredi notum hala 600 puan olmaktadır. Kredi kartlarımin düzenli hatta erken ödememe rağmen hala düşüktür. Bu da beni engellemektedir. Hala bankanizla çalışmaktayım. Lütfen gereğinin en yakın zamanda yapılmasını arz ederim.