Kredinotum.com

Banka Hesap Numaramı ya da IBAN Numaramı Nasıl Öğrenebilirim

Günümüzde pek çok kişinin bankalarda aktif hesabı bulunmaktadır. Bu hesaplar yeni işe girişlerde maaş ödemeleri, para birikiminin sağlanması ya da yatırımların değerlendirilmesi için pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Tüm para transferlerinin de gerçekleştirildiği bu hesapların açılışı sonrasında bankalar tarafından tüketicilere hesaba ait cüzdanlar teslim edilmektedir. Ayrıca bir takım bankalar düşük tutarlarda hesaba para yatırılmasının ardından işlem kaydının oluşturulması ile cüzdan basımı sağlamaktadır. Bu uygulamalar genellikle mevduat ile birlikte şubeye gidildiğinde hesap açma işlemlerinde kullanılmaktadır.

Pek çok işlemin kolaylıkla yürütüldüğü ve özellikle para transfer işlemlerinin kolaylıkla yapılabildiği bu hesaplar üzerinden IBAN numarası ve hesap numarası kanalı ile para transfer işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Ancak bu aşamada para transfer işlemlerinin yapılacak olduğu IBAN ve hesap numarası bilgilerinin doğru olması gerekmektedir. Bu nedenle pek çok kişi Banka Hesap Numaramı ya da IBAN Numaramı Nasıl Öğrenebilirim hususunda bankalara müracaat etmektedir. Yalnızca vadesiz hesap açma işlemleri için veya maaş hesabı açma işlemleri ile ilgili bankaya müracaat edildiğinde banka yetkilisinden müşteri ve IBAN numarası bilgisini öğrenmek için evrakların imzalanmasının ardından yetkili tarafından bilgi almak mümkündür.

Kişinin elinde müşteri numarasını içermekte olan ATM kartı ile de banka hesap numarası veya IBAN numarası öğrenmek mümkündür. Bankanın internet bankacılığı ve mobil bankacılık kanalı üzerinden kart ile giriş yapılarak hesap bilgilerine erişilebilmektedir. Ayrıca telefon bankacılığı üzerinden T.C. kimlik numarasının müşteri hizmetlerine iletilmesi ile de hesaba ait tüm detaylı bilgilere erişilebilmektedir. Hesap açılışının yapıldığı veya şube görevli personel ile telefon aracılığı ile iletişime geçilerek yine T.C. kimlik numarası beyanı ile hesap numarası ve IBAN numarasına ulaşmak mümkündür.

Kişinin yalnızca kredi kartı kullanması halinde hesap numarasını bilmiyor ise, yine kredi kartı bilgileri doğrultusunda bankanın internet ve mobil bankacılık kanalı üzerinden bilgilere ulaşabilmektedir. Bankacılık işlemlerinde evraklar ve resmi belgeler her daim önem arz etmektedir. Bu nedenle yapılan işlemler esnasında sözleşme ve hesap cüzdanları gibi evrakları işlem sırasında almak mümkündür. Bu evrakların temin edilmesi ile ileri dönemlerde oluşabilecek bilgi taleplerinde mevcut evraklar ile bu süreci daha hızlı yönetmek mümkündür.

Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.