Banka Kara Liste Ne Zaman Silinir

Banka Kara Liste Ne Zaman Silinir
Banka Kara Liste Ne Zaman Silinir

Geçmiş dönemlerdeki hatalarınız ve bankalarda olan işlemlerinize titizlikle yaklaşmayıp, sorunlar yaşamanız ve bunun sonucunda kara listeye alınmanızın yansıması olarak, bankalar tarafından yapılacak tüm işlemlerde eksiye alınacaksınız. Bu gibi durumlarda, banka kara liste ne zaman silinir gibi bir soru belirmektedir. Bu sorunuzun cevabı aslında oldukça basittir. Ancak farklı bir yaklaşımla sizlere durumu izah edeceğiz.

Öncelikle, kara listeden direkt olarak silinme gibi bir durum söz konusu değildir. Fakat, kara listeye alınmanızdaki geçen süre gibi, kara listeden adınızın düşmesi içinde belli bir süre gerekmektedir. Bankalarla olan işlemlerinizin düzenli ve ödemelerin zamanında yapılması durumunda ve bunun süreklilik arz etmesiyle, banka kara listesinden silinebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse, bankalardan yeni bir kredi aldığınız zaman, ödemelerini vaktinde yapmanız, kredi kartı kullanıyorsanız, taksitlerini ve kredi kartı borçlarınızı zamanında ödemeniz, sizin sicilinizin düzelmesine, yani bankaların sizi kara listesinden çıkartmasına sebep olacaktır.

Her olumlu aktiviteniz sizlere ekstra puanlar kazandıracağı gibi, olumsuz davranışlarda puan kaybettirecektir. Puanınız belli bir konuma geldikten sonra, akıllandığınız ve aynı hataları tekrar yapmayacağınıza karar verildiği anda, isminiz kara listeden çıkartılır. Bu durumlara düşmeden, kara listeye girmeden, bankalarla olan işlemlerinizi korumak için, biraz daha titiz ve daha sağlam işlemler yapmanız gerekmektedir.

Her dönemde işinizin düşeceği ve sıkıştığınız zamanlarda en iyi arkadaştan bile daha iyi yardımcı olacak bankalarla aranızın iyi olması, sizin için oldukça önemli ve yararlı bir durum olacaktır. Şimdilik lazım olmasa bile, bir süre sonra sizinde bankalara işiniz düşebilir.

Okumaya devam et

Görüşünü Belirt Kazan