Banka Kredi Onay Sorgulama

Banka Kredi Onay Sorgulama
Banka Kredi Onay Sorgulama

İhtiyaçlarınız doğrultusunda bankaya başvurarak kredi çekme talebi bulunduğunuzda, banka personeli size başvuruyu aldığınız ve en kısa sürede telefonuza mesaj geleceği – aranacağını söyleyecektir. Bu aşamada sizin beklemekten başka çareniz olmadığı söylenmektedir. Ancak, banka kredi onay sorgulama ile ilgili bir çok taktik vardır. Bunlardan bir tanesi bankanın şubesini arayarak banka müşteri temsilcisine kredinin son durumunu sormanızdır. Bu, kredinizin onaylanıp onaylanmadığını hızlı öğrenmeniz için bir alternatif yöntemdir. Çünkü, krediniz onaylandığı zaman banka personeli sistemine mail düşmekte olup, banka personelinin yoğunluğu arasında, sizin onaylanan veya reddedilen krediniz ile ilgili bilginiz çok geç olabilmektedir.

Banka personelinden bilgi alma dışında yapacağınız bir diğer alternatif de, bankanın internet bankacılığı giriş bilgilerinizin elinde olması durumunda, internet bankacılığına giriş yaparak kredi başvuru ekranına gitmenizdir. Şuanda ülkemizdeki tüm internet bankacılığı hesaplarında herkesin kredi başvuru ve kredi başvuru takip bölümü vardır. Bu bölümden kredinizin başvuru durumunu an be an takip edebilirsiniz. Eğer internet bankacılığı şifreniz yoksa ve kontrol edemiyorsanız, kredi başvurusunda adınıza açılmış vadesiz hesap olmasından dolayı, banka müşteri hizmetleri numarasını arayarak internet bankacılığı şifresi almalı ve bu şifre ile kontrol etmelisiniz. Banka eğer size herhangi bir şekilde henüz hesap açmadıysa bir diğer alternatif de belirli bankaların web sitesi üzerinde bulunan kredi sorgulama sayfasını ziyaret etmeniz olacaktır ki bu sizin son alternatifiniz olacaktır.

Garanti bankasından kredi çekmek istiyorsanız ve kredinizin son durumunu öğrenmek istiyorsanız, garanti bankası SMS ile bilgi vermektedir. Bunun için AKIBET, SONUC veya DURUM yazdıktan sonra bir boşluk bırakıp T.C. Kimlik Numaranızı yazıp 3390’a SMS göndermelisiniz. Ayrıca şuradaki adrese giderek kredinizin son durumunu öğrenebilirsiniz.

İş bankası üzerinden yaptığınız kredi başvurusuna ait sorgulama işlemi için iş bankası internet üzerinden kredi başvurunuzun son durumu hakkında bilgi vermektedir. Bunun için şuradaki adrese giderek kredinizin son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yapı kredi bankası üzerinden yaptığınız kredi başvurularında sadece SMS ile bilgi alabildiğiniz gibi ayrıca banka müşteri temsilcisi ile görüşebilirsiniz. SMS ile bilgi almak için bireysel kredi başvurusuysa, “BIREYSEL (boşluk) T.C. KIMLIK” olarak 4407 numarasına sms göndermelisiniz. Taşıt kredi başvurusuysa, “TASIT (boşluk) T.C. KIMLIK” olarak 4407 numarasına sms göndermelisiniz. Konut kredi başvurusuysa, “KONUT (boşluk) T.C. KIMLIK” olarak 4407 numarasına sms göndermelisiniz.

TEB üzerinden kredi başvurusu yaptıysanız şuradaki adrese giderek başvurunuzun son durumunuzu öğrenebilirsiniz.

Akbank üzerinden kredi başvurusu yaptıysanız internet bankacılığı ve müşteri temsilciniz dışında başvurunuzu sorgulayamıyorsunuz. Diğer bankalar da müşteri temsilciniz dışında başvurunuzu sorgulayabileceğiniz SMS veya internet üzerinden hiçbir kanal sunmamaktadırlar.

Yıldızlandır
Okumaya devam et

Görüşünü Belirt Kazan