Banka Müdürü Maaşları Ne Kadar 2017

Banka Müdürü Maaşları Ne Kadar 2017
Banka Müdürü Maaşları Ne Kadar 2017

İnsanlar bir iş sahibi olmayı ve o işte de yükselmeyi isterler. Günümüzün en çok tercih edilen iş kollarından biri olan bankacılık, yükselebilmek açısından da diğer sektörlere göre kolaylık göstermektedir. Bulunduğu konumdan yükselmek isteyenlerin göstereceği performansa bağlı olarak banka müdürlüğüne kadar yükselmeleri kişinin çalışma azmine göre şekillenmektedir.

Her gün milyonlarca lira değerindeki nakit para, hisse senedi, mücevherler gibi değerli olgular bankalar aracılığı ile işlem görmektedir. Bankada görev alınan pozisyon yükseldikçe alınan maaşlar da buna orantılı olarak artmaktadır. Banka müdürünün aldığı maaşlar genel olarak müdürün çalışma saatine göre belirlenir. Ayrıca pozisyonda geçirdiği zaman da maaşa etki eden faktörlerden birisidir. Ortalama olarak banka müdürleri 7 Bin TL ila 14 Bin TL arasında maaş almaktadırlar.

Bu maaş tutarları verilirken ortalama maaşlar baz alınmıştır ve her bankaya göre bu maaşlar değişebilir. Bankanın bağlı olduğu politikalar, özel bir banka veya devlete bağlı bir banka olma durumu ve yan ödemeler gibi etkenlerle ödenen maaş değişiklik göstermektedir. Dil tazminatı, banka müdürünün ay içerisinde göstermiş olduğu performans, banka politikaları ve diğer değişen etkenler itibarı ile maaşlar değişmektedir.

Stajyer çalışan maaşı 804 Türk lirası, Şubeye yeni katılan çalışan maaşı: 1.000 – 1.500 Türk lirası, Gişe çalışanı ve yetkilisi maaşı 1.000 – 1.500 Türk lirası arasındadır. Müşteri Hizmetleri Uzmanı veya Çalışanı maaşı: 2.000 – 3.000 Türk lirası, Müşteri Hizmetleri Yöneticisi Maaşı 4.000  – 4.500 Türk lirasıdır. Müdürlerde ise maaşlar diğer çalışanlarda olduğu gibi kademe kademe artmaktadır.

Şube Müdürü Maaşı: 7.000 – 14.000 Türk lirası arasında bir maaş alırken Genel Müdür Yardımcısı Maaşı 450.000 – 700.000 Türk lirası maaş almaktadır. Genel Müdür Maaşı ise 800.000 – 1.000.000 Türk lirası arasında değişkenlik göstermektedir.

Alınan bu maaşlar özel bankalar ve devlet bankalarında farklılık gösterebilir. Banka şubelerinin bulundukları konum, günlük işlem hacmi, müşterilerin yaptıkları işlem sayısı gibi etkenler banka çalışanlarının aldıkları maaşı arttıran ve aynı zamanda azaltan etkenlerdendir.

Banka personeli düşük maaşlar alırken daha yüksek konumlardaki maaşların 6 hane ile ifade edilmesi her ne kadar tezat olarak görünse de konumun getirdiği sorumluluk ve büyüyen parasal risk göz önünde bulundurulduğunda aradaki farkın büyümesi normal karşılanmalıdır.

Yıldızlandır
Okumaya devam et

Görüşünü Belirt Kazan