Kredinotum.com

Banka Personel Alımları 2016

Bankalar kaliteli hizmeti sürekli üst seviyelerde tutmayı amaçlamaktadır. Bu doğrultuda birçok çalışanın memnuniyetini önemseyen bankaların, personel alımlarında da o derece hassas olduğunu belirtebiliriz. Kaliteli hizmet vermek için personel alımlarında dikkatli olmaktadırlar. Bir dizi mülakata tabi tutulabilmektedir. Bazı dönemlerde ise mülakatın zorluğu değişebilmektedir. Personel alımlarını bu doğrultuda azaltan ve çoğaltan bankalar, ihtiyaca göre mülakatın zorluğunu değiştirebilmektedir.

Banka personel alımları 2016 yılı içerisinde personel alımları geçen yıllara nazaran daha fazla bir şekilde gerçekleştirilecektir. Emekli olanlar ve tayini çıkanlar başta olmak üzere işten atılanlar ile birlikte boşalan koltuklara hizmet kalitesini arttıracak nitelikli genç personel alımları gerçekleştirilecektir. Bu bankalar arasında Garanti Bank, Finans Bank, Deniz Bank ve ING Bank’ın az personel almasının yanında birçok banka çok sayıda personel alımı yapacaktır. Bununla birlikte birçok kamu bankası da alımlarını gerçekleştirecektir. Kamu bankalarının olanakları daha iyi olduğu için ilgili bankalara rağbet daha fazladır. Bu sebeple yapılan mülakatların türü, sayısı ve zorluğu da bu bağlamda değişmektedir.

Bankaların farklı pozisyonlarda alımları olacaktır. Bu pozisyonlar satış temsilcisi, emeklilik satış danışmanı, gişe görevlisi, çağrı merkezi temsilcisi gibi pozisyonlar olmaktadır. Bununla beraber daha üst kademelerdeki alımlar için kurum içinden alımlar yapılmaktadır. Bazı bankalar hizmet kalitesini arttırmak adına dışarıdan birebir görüşmeler de yapabilmektedir. Bankalar İngilizce, başarılı bir ortalamaya sahip lisans diploması ve kariyer geçmişi gibi özelliklere önem vererek alımlarını gerçekleştirmektedirler.

Birçok banka yazılı sınavın yanında sözlü sınav da uygulamaktadır. Sınavsız bir şekilde personel alımı yapan bir banka yoktur, bu sebeple sözlü ve yazılı mülakatlara girmiş kişilere ulaşarak güncel bilgileri sorabilir, detay alabilirsiniz. Birçok banka analitik düşünme becerisine sahip çalışanlar istediği için farklı testler yapmaktadır. Bu testlerin çoğu bu tarz sınavları yapan firmalar aracılığı ile yapılmaktadır. Bu sebeple ilginç sorulara hazırlıklı olmalısınız. Bu soruların sorulma sebebi sabrınızı, analitik düşüncenizi, sorunlarla başa çıkma yöntemlerinizi sınayarak, araştırarak ve inceleyerek bir sonuç elde etmektir.

Banka Personel Alımları 2016
Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.