Banka Vadesiz Hesap Açma 2017

Banka Vadesiz Hesap Açma 2017
Banka Vadesiz Hesap Açma 2017

Her Türk vatandaşı 18 yaşını aşması ve ikametgah sahibi olması sonrası, istediği her bankaya gideren vadesiz banka hesabı açtırabilmektedir. Eğer siz de banka vadesiz hesap açma 2017 yılı içerisinde bilgisini araştırıyorsanız, size banka hesabının nasıl açılacağı ile ilgili tüm bilgiler dışında bankaların talep ettiği havale eft ücretlerine kadar detaylı bir makale hazırladık. Öncelikle bankaların hesap işletim ücreti aldığını unutmadan hesap işletim ücreti almayan bankalar ile ilgili yazımızı da okumanızı öneririz.

Ona göre hesap işletim ücreti ödemeden banka hesap sahibi olabilirsiniz. Öncelikle bankaya ikametgah belgeniz ve kimliğiniz ile giderek büreysel müşteri temsilcisi ile görüşmeniz gerekmektedir. Ortalama olarak hesap açılış işlemi 5 ile 10 dakika arasında sürmekte olup banka hesabı açmak için hesabınıza hiçbir ücret yatırmanıza gerek yoktur.

[irp posts=”3048″ name=”18 Yaşını Doldurmadan Banka Hesabı Nasıl Açılır”]

Ancak birikiminiz veya paranız varsa hesap açılışında paranızı hesabınıza yatırabilirsiniz. Eğer öğrenciyseniz öğrenci belgenizi götürürseniz bir çok banka öğrencilerden, öğrenci olduğu dönemlerde hesap işletim ücreti talep etmemektedir. Ayrıca hesabınızdan 2 adet otomatik ödeme talimatı verirseniz yine bir çok banka hesap işletim ücreti kesintisi yapmazlar. Hesap açılışınız sırasında internet bankacılığını kullanmak istiyorsanız aktif etmek istediğinizi belirtmelisiniz.

Aksi durumda tüm bankalar internet bankacılığını otomatik olarak pasif yaparlar ve genelde müşteri temsilcisi yoğunsa veya dalgınlığına gelmişse size internet bankacılığı kullanmak isteyip istemediğinizi sormazlar. Ayrıca internet üzerinden yapılacak eft ve havale limitleri ile ilgili bilgi alınız. Aksi durumda yüksek miktarda havale eft işlemi yapmak istediğinizde günlük transfer limitine takılıp bankaya gitmek durumunda kalabilirsiniz.

Hesap açılışı sonrası ortalama olarak 14 gün içerisinde banka hesap kartınız sistemde verdiğiniz kayıtlı adrese gönderilmektedir. Bankalar standart şubeler veya ATM’ler üzerinden havale ve eft işlemleri için yüksek miktarda ücret talep etmektedir. Bu konuda havale eft ücreti almayan bankalar isimli makalemizi de incelemenizi öneririz. Bu nedenle havale ve eft işlemlerinde bankanızın size sunduğu internet bankacılığını kullanarak çok düşük ücretlerle havale eft işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Yıldızlandır
Okumaya devam et

Görüşünü Belirt Kazan