Kredinotum.com

Bankacı Maaşları 2018

1980 yılından itibaren serbest piyasa ekonomisine geçilmiştir. Böylece bankacılık sektörü de Türkiye genelinde gelişerek güçlenmiş hatta bankacılık en gözde meslekler arasında sayılmaya başlanmıştır. Banka sayıları günümüzde hızla artarken, diğer taraftan da genişleyerek büyümeye ve şubelerini arttırmaya devam etmektedirler. Şube sayılarının artması da personel eksiğini doğurmaktadır.  Bu nedenle bankalar sürekli olarak personel alımı yapmaktadırlar. Bankacılık, diğer meslek gruplarına göre çalışma saatleriyle ve standartları ile kişilere avantajlı koşullar sunmaktadır.

Bankaların personellerine sunmuş oldukları bu imkanlar doğrultusunda da pek çok kişi bankacı olmak istemekte ve bu standartlarda bir işte çalışmak için çaba göstermektedir. Her meslekte olduğu gibi bankacılık mesleğinin de belli başlı sorumlulukları ve zorlukları bulunmaktadır. Ayrıca bu meslek bazı kriterleri de taşımaktadır. Bankacılık çalışma şartları ve iş disiplini konusunda ayrıca stresli bir ortam olması nedeni ile sorumluluk gerektiren bir meslek grubudur.

Ancak günümüzde meslekleri arasında rahat ve modern sayılması nedeni el bankacılık mesleği diğer meslekler arasında en çok tercih edilen sektördür. Çalışma koşullarının rahat olması sebebi ile bankacı olmak isteyen kişilerin de bazı kriterlerde olması gerekmektedir. Öncelikle bankacı olmak isteyen kişilerin hesaplama kabiliyetinin yüksek olması gerekir. Ayrıca hesap kabiliyetinin yanı sıra banka müşterileri ile diyalog halinde olunması nedeni ile sabırlı, işine sadık ve dürüst olabilmesi gerekmektedir. Gelişen teknolojinin ışığında sayısı artan ATM’lerin, kullanılan telefon ve internet bankacılığının geçmişe yanı sıra kişiler herhangi bir şubeye gitmeden işlemlerini yürütebilmektedir. Ancak bankalar tüm bu kanallara rağmen şube sayılarını arttırdıkları için sıklıkla personel ihtiyacı duymaktadırlar.

Personel açıklığının olduğunda ise bankalar personellerinin yukarıda belirtilen şartlara uyum göstermesini istemektedirler. Kişilerin taşıdıkları kriterler doğrultusunda da maaşları belirlenmektedir. Bankacıların almış oldukları bankalar bankadan bankaya ve kamu ya da özel bir banka olmasına göre farklılık gösterebilmektedir. Ayrıca Bankacı maaşları kişinin işte kaç yıllık tecrübesi olduğu ve bulunduğu departmana göre de değişebilmektedir. Bu sebeple bazı kriterler dikkate alınarak oluşturulmuş olan güncel bankacı maaşları listemiz bilginize sunulmaktadır.

  • Stajyer Maaşı: 803 TL
  • Şubeye Yeni Giren Maaşı: 1000 – 1500 TL
  • Gişe Yetkilisi Memuru Maaşı: 1000 – 1500 TL
  • Müşteri Hizmetleri Uzmanı Maaşı: 2000 – 3000 TL
  • Müşteri Hizmetleri Yöneticisi Maaşı: 4000 – 4500 TL
  • Şube Müdürü Maaşı: 7000 – 14000 TL
  • Müfettiş Maaşı: 25000 – 4000 TL
  • Bölüm Direktörü Maaşı: 200.000 – 700.000 TL
  • Genel Müdür Yardımcısı Maaşı: 450.000 – 700.000 TL
  • Genel Müdür Maaşı: 800.000 – 1.000.000 TL
Bankacı Maaşları 2018
5 (100%) 3 yıldız

Yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.