Bankacılar Ne Kadar Maaş Alıyor?

Bankacılar Ne Kadar Maaş Alıyor?
Bankacılar Ne Kadar Maaş Alıyor?

Ülke genelinde bankacılık sektörü içerisindeki gelişmeleri gözlemlemek gerekir ise banka sayılarındaki artışlar ve bu bankalarda çalışan kişi sayısındaki yükseliş bankacılık mesleğine olan ilgiyi bir hayli arttırmaktadır. Bu nedenle bankacılık sektörü içerisinde çalışan pek çok kişi bulunmasına rağmen her geçen yıl bu sayıya yeni kişiler eklenmekte ve bankacılar ne kadar maaş alıyor sorusu da akla gelmektedir.

Bankacılık sektörü içerisinde çalışmakta olan kişilere sunulan sosyal imkanlar ve diğer olanaklar finans ve bankacılık sektörüne olan ilgiyi arttırmakla birlikte maaş ve çalışma koşulları da oldukça cazip gelmektedir. Tüm bu olumlu açılar nedeni ile bankacılık sektörüne olan ilginin her geçen gün artmış olması da kaçınılmazdır.

Bankaların genel merkezleri ve şube kanallarında farklı pozisyonlarda pek çok personeli bulunmaktadır. Bu nedenle bankacılar ne kadar maaş alıyor sorusuna net ve tek bir yanıt vermek mümkün değildir. Birbirinden farklı ve ayrı pozisyonlarda çalışan personellerin çalışma koşulları ve mevkilerine bağlı olarak almış oldukları maaşlar değişiklik göstermektedir. Ayrıca her bir bankanın çalışma prosedürü ve koşulları farklı olması nedeni ile de aynı pozisyonlardaki personellerin maaşları da farklı olabilmektedir.

Banka şubelerinde çalışmakta olan gişe personellerinin ortalama 1500 TL maaş aldığını ifade etmek mümkündür. Bankaların müfettişleri, iç kontrolörleri ve uzman yardımcıları ise ortalama 2.500 TL maaş almaktadırlar. Şube müdürlerinin maaşları ise bankadan bankaya değişiklik göstermekte olup, yine ortalama 7.000 ile 17.000 TL arasında olduğu söylenebilir. Şube ve bölge koordinatörlerinin aylık maaş rakamları ile 20.000 TL’ye ulaşabilmektedir. Ancak bu sektöre yeni adım atmış ve bankacılık sektörüne yeni girmiş bankacılar için bu tutarların daha alt seviyelerde olduğunu unutmamak gerekir.

Bankacılar Ne Kadar Maaş Alıyor?
5 (100%) 2 yıldız
Okumaya devam et

Görüşünü Belirt Kazan