Kredinotum.com

Bankadan Kredi Çekmek için Yaş Sınırı

Bankalardan kredi kullanacak olan tüketicilerin öncelikle bir takım kriterlere uyum göstermesi gerekmektedir. Bu kriterler arasında ilk olarak yaş sınırı bulunmaktadır. Bankadan Kredi Çekmek İçin Yaş Sınırı öncelikle 18 yaş alt limitini tamamlamış olmanız gerekmektedir. Yani 1 Aralık 1997 tarihinde doğan birisi şuanda bankadan kredi için başvuru yapabilir. 18 yaşınızdan gün almış değil 18 yaşınızı doldurmuş olmalısınız. Bu sadece ihtiyaç kredisi, araç kredisi veya ev kredisi için değil bankaların tüm kredili ürünlerinde bu durum geçerlidir.

Ek hesap açıp kredili nakit para kullanacağınız zaman da kredi kartı kullanmak istediğinizde de kredi çekmek istediğinizde de bankalar 18 yaşının altındaki kişiler ile, kanuni zorunluluk olarak imza yetkisinin olmaması nedeniyle hiçbir kredili ürün alışverişi yapmazlar. Genel olarak bankadan Kredi Çekmek İçin Yaş Sınırı alt limit 18 üst limit 65’dir.

Bankalar, alt limit 18 olmak üzere yaş sınırı olarak üst limit de 65 yaşıdır. 65 yaşını geçmiş kişilere bankalar kredi vermemektedir. Ancak bazı durumlarda 80 yaşına kadar kredi kullandırdıkları olmaktadır. Ancak bu kişiler ile çalışırken bankalar genel olarak ipotekli kredi veya emekli maaşını bankalarına taşıması ile kredi vermektedir ve kredi vadesinde 24 ay üzerine çıkmamaktadır. Bazı bankalar bu tür kredilerde 12 ve 18 ay vade uygularken bazı bankalar 24 aya kadar kredi vermektedir. Ancak hiçbir banka 65 yaşın üzerindeki bir vatandaşa 36 ay veya 60 ay 120 ay gibi vadelerde kredi onaylamamaktadır.

Özellikle 65 yaşının üzerindeki vatandaşlarımız PTT aracılığıyla Aktifbank üzerinden 80 üst yaş limitine kadar kredi kullanabilirler. Ancak bu vatandaşlarımı maaşını PTT üzerinden almak şartıyla kredi alabilirler. Farklı bankalardan aldıkları emekli maaşına istinaden PTT aracılığıyla Aktifbank’dan kredi başvurusu yapsalar dahi kredi onaylanmamaktadır.

Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.