Kredinotum.com

Bankalar Kredi Vermiyor Ne Yapmalıyım

Günümüzde bankalar ve finans kuruluşları kişilerin ve kurumların acil nakit ihtiyaçlarını ve finansal giderlerini karşılayabilmek adına kredi ürünlerini sunmaktadırlar. Bu kredi ürünlerinden yararlanabilmek için de bir takım koşullara ve kriterlere uyum sağlanması zorunludur. Kredibilite, kredi notu, aylık gelir durumu gibi pek çok kriterin bulunduğu bu kriterlere uyum gösterilmesi halinde kredi kullanmak oldukça kolaydır.

Kredibilite durumu iyi olan yani geçmiş dönemlerdeki finansal çalışmalarında herhangi bir gecikmeye düşmemiş ve düzenli ödeme kayıtları bulunan tüketicilerin kredi notları iyi bir skorajda olmaktadır. Bu durum sonucunda en az riskli olarak nitelendirilen müşterilerin başvurularının seyri olumlu ilerlemektedir. Ancak gecikmeye düşen ve disiplinsiz ödeme kayıtları bulunan kişilerin özellikle de aynı bankalar ile çalışması biraz güç olabilmektedir.

Bankalar kredi vermiyor ne yapmalıyım sorusuna yanıt arayan ve geçmiş finansal kayıtlarındaki sorunlar nedeni ile kredi kullanamayan tüketicilerin bir takım hususlara dikkat ederek kredi kullanabilme olanağı arttırılabilir. Ancak ilk aşamada kredi başvurusunda bulunan kişilerin talep etmiş olduğu kredi tutarının aylık gelir durumuna uyumlu olması gerekir. Aksi halde ödeme planının oluşturulması aşamasında tutarların aylık gelir durumuna oranla fazla olması kredi talebinin olumsuz yanıtlanmasına sebep olabilir.

Kredi kullanamayan kişilerin bankalar kredi vermiyor ne yapmalıyım sorusuna verilecek bir diğer yanıt ise bankalara gösterilecek teminatlardır. Bankalara yapılan müracaatlarda kredi notu sorgulaması ve aylık gelir durumunun talep edilmesinin ilk amacı kredinin geri ödemelerini garanti altına almak ve riski en aza indirmektedir. Bu nedenle bu koşulları sağlayamayan kişilerin teminat ya da ipotek karşılığında kredi talep etmeleri başvurunun onaylanmasına katkı sağlamaktadır.

Geçmiş finansal çalışmalarındaki sorunlar nedeni ile bankaların herhangi bir ürününü kullanamayan kişiler ise kredi kullanımı öncesinde kredi notunu ve kredibilite durumunu iyileştirebilmek adına kredi kartı kullanabilir ve kredi kartı ödemeleri ile risk durumunu iyi hale dönüştürebilir. Bu sürecin sonunda da düşük limitlerde kredi talepleri ile bankanın güvenini kazanabilme şansına sahip olabilir. Daha sonrasında da talep edilen asıl kredi tutarı için müracaatlar gerçekleştirilebilir. Ayrıca unutulmamalıdır ki bankalara yapılan üst üste başvurular kişilerin profillerini ve kredibilite durumlarını olumsuz yönde etkilemektedir. Bu nedenle en az iki müracaatta alınan olumsuz yanıtlar sonrasında beklenilmesi önerilir.

Bankalar Kredi Vermiyor Ne Yapmalıyım
Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.