Kredinotum.com

Bankalardan Kredi Alabilmek için Kaç Ay Sigortalı Olmak Gereklidir

Günümüzde güven meselesi çok önemli insanların birbirlerine güveni çok az.  Artık bir akrabamızdan eşimiz dostumuzdan borç para istemek sıkıntılı bir durum. İnsan paraya sıkışınca akrabası, eşi dostu yerine artık bankaları tercih eder oldu. Bankalardan da para almak için size güven duymaları gereklidir. Bankalar her zaman işlerini sağlama almaya bakarlar. Banklar sizden kimlik bilgilerinizi, adres bilgilerinizi ve en önemlisi gelir bilgilerinizi ister.

Gelir bilgileri için de gelir belgesi şartı koşarlar. Gelir belgesinden kasıt aldığınız maaşı gösteren bir bordro veya emekli iseniz onun ile ilgili belge isterler. Bankalardan kredi çekmek için gelir belgesinin yanında sigortalı olup olmadığınıza bakarlar. Bankalar sizin düzenli bir geliriniz var mı yok mu kontrol etmek için ilk şartları sigorta bilgileridir.

Peki, bankalardan kredi alabilmek için kaç ay sigortalı olmak gerekir bankalardan kredi alabilmek için ortalama 4-6 ay arası bir sigorta gereklidir. Bu süre sizin kredi notunuza göre bankacılık işlemlerindeki puanınıza göre artar ya da azalır. 4-6 aylık süre her banka için aynı değildir bankadan bankaya değişiklik gösterir.

Bazı bankalar belki de bu sürelerden de kısa bir süre de size kredi verebilirler ama bazı bankalarda bu sürelerden daha fazla süre isterler. Burada önemli olan sigorta priminizin eksiksiz ve düzenli yatmasıdır. Eğer asgari ücretten sigorta priminiz yatıyorsa işiniz biraz daha uzayabilir bunu kısaltmak için yatan sigorta primlerinizin yüksek olması sizin lehinizedir. Aynı zamanda bu süreyi etkileyen faktörler arasında çekeceğiniz kredi miktarı da önemlidir. Eğer düşük bir miktar çekecekseniz bankanın size kredi vermesi daha kolay olur çekmek istediğiniz tutar büyükse işiniz daha zor olacaktır. Banka size kredi kartı verirse alın ve düzenli kullanın bu da sizin kredi çekmeniz için avantaj sağlacaktır.

Bankalardan Kredi Alabilmek için Kaç Ay Sigortalı Olmak Gereklidir
Yıldızlandır

Yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.