Kredinotum.com

Bankaya Gitmeden Kredi

Bankacılık ürünlerinin başvurusu aşamasında kullanılan pek çok yöntem bulunmaktadır. Kredi başvurularında genellikle tercih edilmekte olan şubeler başvuruları direkt olarak kabul etmektedir. Başvurunun olumlu yanıtlanması halinde gerekli olan belgelerin banka yetkilisine beyan edilmesi sonrasında atılan imzalar ile kredi tutarı hesaba yatırılmaktadır. Böylece kredi başvurusu tamamlanmış olmaktadır. Ancak günümüzde pek çok finansal işlemin internet üzerinden ya da mobil bankacılık üzerinden yapılması ile herhangi bir banka şubesine gitmeden işlemleri istenilen yerden yürütmek mümkündür.

Bankaların çalışma saatleri içerisinde bankalara müracaat edemeyen ve bu saatler içerisinde bankaya gitmesi mümkün olmayan kişiler diğer bankacılık uygulamaları ve yöntemleri ile işlemlerini hızlı ve pratik bir şekilde yürütebilmektedirler. Bu uygulamalar dahilinde internet ve SMS yolu ile kredi başvuru yapılabilmektedir. İnternet ve SMS ile yapılan kredi başvurularının olumlu sonuçlanması yalnızca ön onay niteliği taşımaktadır. Başvurunun kesinleştirilebilmesi için başvuru yapılan bankanın herhangi bir şubesine gidilerek kesin onay alınması gerekmektedir. Kesin onay işlemi için ise kredi başvurusunda gerekli olan belgelerin banka yetkilisine beyan edilmesi şarttır. Beyan edilen evraklar dahilinde gerekli incelemelerin yapılmasının ardından kesin onay verilmekte ve başvuru yapın kişinin kredi işlemleri tamamlanmaktadır.

Bankalar tüketicilerin beklentilerine ve taleplerine hızlı yanıt verebilmek amacı ile geliştirdikleri ve izledikleri farklı politikalar ile ön onaysız kredi işlemleri ile anında kredi seçenekleri sunmaktadır. Bu kredi seçeneklerinde de bankaya gitmeden kredi kullanılabilmektedir. Ülke genelinde bu çalışma politikasında ilerleyen ve ön onaysız bankaya gitmeden kredi veren bankalar arasında Finansbank ve Denizbank yer almaktadır. Bu iki bankadan yapılacak olan kredi başvurularında gelen bildirimler kesin onay niteliği taşımaktadır. Başvuru sırasında gönderilen bilgiler ışığında gerekli incelemeler yapılmakta olup, kişinin kredi notunun yüksek olması halinde kesin onay verilmektedir. Onayın alınması durumunda da tüketici bankanın şubesine müracaat ederek krediyi kullanabilmektedir.

Yukarıda belirtilen hususların haricinde bilinmesi gerekir ki; bankaya gitmeden kredi vermekte olan bankalar dışında da ön onay bildiriminin gelmesi kredi başvuruları esnasında oldukça önemlidir. Ön onay almış kredi başvuruları kesin onay alınmasını garanti etmektedir. İlk başvuru esnasında gerekli incelemelerin ışığında ön onay almış başvurular tüketicinin kredi notunun yüksek olması ile doğru orantılıdır. Bu durum sonucunda da kesin onay almak için bankaya müracaat edildiğinde herhangi bir problem ile karşılaşılmaması halinde kesin onay verilmektedir. Ancak unutulmaması gerekir ki internet aracılığı ile ve SMS yolu ile yapılan kredi başvurularında doğru bilgilerin girilmesi gerekmektedir. Aksi halde bankaya beyan edilen evrakların incelenmesi sonucunda ön onay almış başvuru işlemi olumsuz sonuçlanabilmektedir.

Bankaya gitmeden kredi kullanmak ve Denizbank’ın sunmuş olduğu bu kredi seçeneğinden yararlanabilmek için “KREDİM” yazıp bir boşluk bırakılmasının ardından T.C. kimlik numarasının yazılması ile 3280’e mesaj gönderilmesi yeterli olmaktadır. Başvuru işlemi hakkında sonuç çok kısa bir süre içerisinde aynı kanal üzerinden kişiye iletilmektedir. Mesajın olumlu olması halinde gerekli evrakları bankaya beyan ederek krediyi kullanmak mümkündür.

Bankaya Gitmeden Kredi
Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.