Kredinotum.com

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar 2016

Bedelli askerlik geçtiğimiz yıl çok tartışma konusu olmuş ve en sonunda yasalaşarak hayat şartları nedeniyle binlerce askere gidemeyecek durumda olan vatandaşımız için mutlu bir haber olmuştu. Ancak bu haber sonrası 18 bin TL ödenmesi gereken bedelin nasıl tamamlanacağı ile ilgili gündem oluşmuşken bankalar art arda bedelli askerlik kredisi ile ilgili kampanya yapmaya başladı. Buna göre bedelli askerlik kredisi veren bankalar 2016 yılında yine kampanyalarına devam etmektedir. Ancak burada tek şart aranmaktadır. Kişi, yapacağı bedelli askerlik ile ilgili resmi evrak götürmek durumdadır. Yani bedelli askerlik yapacak kişi ancak kendisi kredi çekebilir. Eşi dostu ve akrabası bu kampanyadan yararlanamamaktadır. Bu aşamada kredi notu devreye girmektedir. Kredi notu düşük olan ve bedelli askerlik kredisinden yararlanmak isteyenler için büyük bir sorun oluşturdu. Bunun için maalesef ama hiçbir çözüm bulunmamaktadır.

Buna göre Burganbank, 36 ay vadeli bedelli askerlik kredisi için ayda 650TL ödeme ile toplamda 24 bin TL ödeme yapılması gerekmektedir. Yıllık olarak %19 maliyet çıkartan bankalar masraflar için 90TL kredi içerisinde kesinti yapmaktadır. Buna göre Denizbank, 90TL dosya masrafı alarak 36 ay vade ile 23 bin TL talep etmektedir. Aylık ödemesi 640TL denk gelen bu kredide banka ek belge ve kefil isteme hakkını saklı tutmak üzere başvuru için Denizbank şubeleri, 444 0 900 telefon bankacılığı ve BEDELLI yazıp bir boşluk bırakarak TC Kimlik numarasını 3280’e mesaj göndermeniz gerekmektedir. Başvuru için Denizbank gelir belgesi, ikametgâh, son 3 aya ait faturanın aslı ve bedelli askerlik başvurusu yaptığınıza dair belge talep etmektedir.

Buna göre INGBank, 90TL dosya masrafı ile %17 yıllık maliyet hesaplaması yapmıştır 36 ay ödeme için toplamda 23 bin TL talep etmektedir. Aylık ödemeler 636TL’ye denk gelmektedir. Ayrıca bedelli askerlik başvurusunun yapıldığına dair belge de talep etmekte olup ayrıca standart kredi başvuru evraklarını talep etmektedir. Buna göre Finansbank, Kredi tutarının binde 5’i tutarında tahsis ücreti ile birlikte bedelli askerlik başvurusunun yapıldığına dair belge ve standart kredi başvuru belgelerini talep etmektedir. Faiz oranı olarak aylık %1,17 faiz oranı belirlemiştir.

Akbank yaptığı bedelli askerlik kredi kampanyasında 3 ay erteleme şansı sunarken 0,99 faiz oranıyla en iyi faiz oranı sunan banka durumundadır. 3 ay ertelemeli kredi talep edenler için faiz oranı 1,05 olmaktadır. Ve Akbank bedelli askerlik kredisi almak isteyen kişinin kendisi dışında birinci derece yakınlarının da başvurusunu kabul etmekte olup ek belge talep etmemektedir. TEB yaptığı kampanyada 0,99 faiz oranı ile 36 vade için binde 5’i oranında kredi tahsis bedeli almaktadır.

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar 2016
Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.