Kredinotum.com

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Merhabalar, daha önce aşağıdaki eski makalemizde size bloke teminatlı kredi kartı almanız ile ilgili TEB bankasının yaptığı bir uygulamadan bahsetmiştik. Ancak Mart 2016 itibariyle TEB bu işlemi artık gerçekleştirmediğini açıklamış olmakla birlikte kredi notu düşük olan ve daha önce adli takip yaşayıp adli takibin tüm borcunu ödeyerek kapatmış ancak 5 yıl bankalardan kredi kartı ve kredi alamayan kişi ve şirketlerin, hızlı ve pratik yoldan 5 yıl dolmadan kredi kartı ve kredi alması için kredi notunu yükseltme yönteminde bahsetmiştik. Bu yöntemde işlem aynı kalmak üzere banka değişikliği önereceğim.

Artık bloke teminatlı kredi kartı almak için Kuveyttürk bankasının herhangi bir şubesine giderek bloke teminatlı kredi kartı almak istediğinizi beyan ederek formları doldurmanız ve 30 dakika içerisinde tüm işlemleriniz ile birlikte anında basılı kredi kartınızı alabileceksiniz. Bu aşamada, açık ve devam eden hiçbir icra, adli veya kanuni takip ve icralık bir durumunuz olmaması gerekmektedir.

Daha önce yaşadığınız dosyalarda herhangi bir sorun yoktur. Ancak, ödemesini yaptığınız takiplerinizin, sisteme takip kapanış tarihinin girilmiş olması gerekmektedir. Kapanış tarihinin giriş yapılıp yapılmadığını Kuveyttürk bankasına giderek başvuruda ücretsiz öğrenebileceğiniz gibi bankaya giderek boşa zaman harcamak istemeyenler findeks üzerinden kredi risk raporunu satın alarak raporu inceleyebilir, kapanış tarihinin giriş yapılıp yapılmadığına bakabilirler.

GÜNCELLEME YAPILMIŞ OLUP GÜNCEL KONU YUKARIDADIR

Bu yazımızda size bloke teminatlı kredi kartı veren bankalar’ın listesini oluşturup bu bankalardan nasıl paranızı bloke ederek kredi kartı alabileceğinizi, bu kredi kartı ile kredi notunuzu yükseltip blokeli kredi kartınızı iptal edip Türkiye’nin en zor kredi ve kredi kartı veren bankası iş bankasından kredi kartı alacağınızı uygulamalı olarak anlatacağım. Bu anlatacağım işlem süresi uzun olup %100 etkili, denenmiş, bir çok kredi ve kredi kartı danışmanlarının 1.000TL danışmanlık ücreti ile uygulattığı, kredi notunuzu yükseltmek taktikleri içerisindedir. Ancak ben size tamamen ücretsiz olarak anlatacağım.

Öncelikle bloke teminatlı kredi kartı kullanabilmeniz için an itibariyle hiçbir bankadan yasal takibinizin olmaması gerekmektedir. Daha önce yasal takibe girmiş olmanız veya kredi notunuzun sıfır olması veya düşük olmasının hiçbir önemi yok. Tek önemli nokta an itibariyle hiçbir yasal takibinizin olmaması, yasal takibiniz varsa kapanmış olması gerekmektedir. Yasal takibinizin kapanıp kapanmadığını findeks üzerinden risk raporu alarak yasal takipteki borcunuzun bulunduğu yerdeki kapanma tarihinin girilmiş olup olmadığına bakabilirsiniz. Eğer borçlarınızı ödediniz ancak yasal takibinizde halen kapatma tarihi yoksa mevcut bankaya giderek ödeme yaptığınız evrak ile borç kapatma tarihinizin sisteme girilmediği, bunun girilmesi ile ilgili ivedi işlem istediğinizi bildirin. Eğer sözlü olarak yaptığınız başvuruda sorun yaşarsanız dilekçe ile başvuru yaparsanız en geç 30 gün içerisinde kanuni zorunluluk gereği işleminizi yapacaklardır.

Evet artık yasal takibimiz yok, kredi notumuz sıfır veya çok düşük. Minimum 2.000TL nakit para buluyoruz. Bu para minimum 2.000TL olup maximum 50.000TL olabilir. Bu sizin kredi kartınızı alabilmeniz için bankaya vereceğiniz teminattır. Bankalar 2.000TL altındaki teminatları kabul etmezler. 50.000TL üzeri de nakit kredi kartı teminatını kabul etmezler. Evet artık elimizde ne var bakalım. Yasal takibimiz yok, kredi notumuz halen düşük “:)” ve 2.000TL nakit para mevcut. Şimdi en yakın Türkiye Ekonomi Bankası’nın şubesine gidiyoruz. Unutmayın, saat 11:00 ve civarında yapacağınız başvurular aynı gün, 12:30’dan sonraki başvurularınız bir sonraki güne sarkar. Bu nedenle başvurunuzu yapabilirseniz sabah erken saatlerde yaparsanız aynı gün hem kredi kartınızı alırsınız hem işlemlerinizi bitirebilirsiniz.

TEB en yakın şubeye gittiğinizde Marifetli Hesap açtırmak istiyorum ve bu hesaptaki blokeli para ile Kredi Notumu yükseltmek amacıyla “Marifetli Kredi Kartı” istiyorum demelisiniz. Hatta banka personelinin anlayamaması veya yanlış işlem yapmaması için buradaki adresi telefonunuzla açarak kendisine okutabilir/gösterebilirsiniz. Çünkü halen TEB içerisinde böyle bir işlem olduğunu bilmeyen bir çok personel bulunmaktadır. Ben bu işlem ile ilgili makale yazmadan önce sizin için 3 ay boyunca araştırma yaparak bu işlemi görüntülerle sağladım.

TEB’de işlemler ile ilgili personel sizden bilgiler aldıktan sonra size bir VADELİ HESAP açacaktır ve 2.000TL veya ne kadar bütçe ayırdıysanız paranızı Marifetli Hesap adı altında vadeli hesapta tutacaktır. Sizin paranız kredi kartı kullanımınız boyunca vadeli hesapta faizde duracak hem paranız bekleyecek kredi notunuzu yükselteceksiniz hem de paranızın faizini alacaksınız.

Vadeli hesabınız sonrası personel blokeye istinaden kredi kartı başvurusunu merkeze bildirecektir. Merkez sizin açıkta yasal takibiniz var mı yok mu araştırıp daha önce söylediğim gibi gün içerisinde size kesin dönüş sağlayacaktır. Yasal takibinizin olmaması durumunda %100 kredi kartı onaylanacaktır. Unutmadan, size verilen bu kredi kartı anında basım yapılmakta ve isim soyisim yazmamaktadır. Ayrıca kredi kartınız ile internetten alışveriş yapamamaktasınız. Sadece pos cihazlarından alışveriş yapabilir, alışverişlerinizi taksitlendirebilir veya nakit avans kullanabilirsiniz.

Evet şimdi bankadan aradılar ve kredi kartınız onaylandı, bankaya gittiniz. Banka sizin teminatınız karşılığında %90’a kadar kredi kartı limiti vermekte. Ancak genelde %75’ine kadar veriyorlar. Yani 2.000TL bloke ettirip 1.500TL civarında bir kredi kartınız oldu!

Artık kredi kartınızı minimum 3 ay ( 3 ekstre dönemi ) borcunu asgari ödeme yapmadan, taksitlerin tamamını ödeyerek kullanmanız gerekmektedir. Herhangi bir şekilde her ne şartla olursa olsun; asgari ödeme yapar veya gecikmeye girerseniz en az 18 ay ( 1.5 sene ) aynı kredi kartını düzenli ödeyerek gecikmiş ödeme geçmişini kapatmanız gerekir. Bu nedenle 3 ay her ne şartla olursa olsun asgari ödeme yapmadan ekstre borcunun tamamını kapatmalısınız. Ne kadar fazla limit kullanır o kadar yüksek ödeme yaparsanız o kadar hızlı puanınız yükselir.

Evet 3 ay kredi kartımızı hiçbir gecikme yapmadan kullandık ve 3 ay sonunda findeks üzerinden kredi notumuz ve risk raporumuzu aldık. Artık biz de bankalar da görüyor ki biz artık borçlanıp ödemeyen değil borcunu zamanında ödeyen müşteriyiz. Şimdi kredi kartınızın tüm borcunu kapatıp, aynı veya farklı şubeye giderek kredi kartınızı iptal ettiriyorsunuz. Kredi kartınız aynı dakika iptal ediliyor ve akabinde başvuru yaptığınız şubeye giderek veya farklı şubeden talimat göndererek kredi kartınızı kullandığınızı ve iptal ettiğinizi bildirerek vadeli hesapta bulunan blokeli paranızın kaldırılmasını talep ediyorsunuz. Tahmini 5-30 dakika içerisinde işlem tamamlanacaktır. Çünkü bu işlem için de banka genel merkeze bilgi vermekte ancak herhangi bir araştırma yapılmasına gerek olmadığı, sadece kredi kartının kapatılıp kapatılmadığı, borcunun olup olmadığına bakıldığı için genel merkezin geri dönüşü çok daha kısa olmaktadır.

Yukarıda gördüğünüz gibi 3 ay ödeme yaptık ve hiçbir sorunumuz yok. Şimdi İş Bankasının herhangi bir şubesine giderek, kredi kartı başvurusu için form talep ediyoruz. Bu formu doldururken talep ettiğiniz tutar alanına minimum maaşınızın 2 katı, maximum 3 katını yazın. Yani 2.000TL maaş alıyorsanız 4.000TL ancak maximum da 5.000TL yazmalısınız. Bu rakamlar bankanın sizin için yapacağı gelir araştırması ile örtüşmesi; TEB üzerinden aldığınız kredi kartının zamanında ödemenip 1.500TL limitli kartı kapattırmanız, daha yüksek kredi kartı talebiniz ile değerlendirilip onaylanacaktır.

Yukarıda görüntüyü koydum. Kendim TEB kredi kartını kapattığım tarihden 15-20 gün sonra iş bankasına yaptığım kredi kartı başvurusu 4.200TL olarak onaylandı! Siz neden yapamayacaksınız ki? Bu konu ile ilgili tüm aklınıza takılan soru ve sorunlarınızda yorum alanı üzerinden göndereceğiniz her mesaja aynı gün dönüş yapabilirim. Bu yazımız sayesinde de kredi kartı sahibi olan kredi notu düşük arkadaşlar da yorum yapar veya yaşadığı tecrübeleri belirtirse, sizden sonra başvuru yapacaklara yardımcı olmuş olurlar.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar
Yıldızlandır

Yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Arkadaşlar öncelikle, yazdıklarımı dikkatlice okumanızı tavsiye ederim 2-3 yıl önce 6 kredi kartı 2 kredim patladı bunların 3ü icrada 3ü yasak takipteyken ödedim ayrıca gsm şirketlerinden 2 icra dosyam daha vardı Şükürler olsun hepsini ödedim ödemelerin tamamı biteli 1 yıl oldu sabit maaşla 2 yıldır düzenli bir yerde asgari ücretle çalışıyorum son 3 yıldır gsm operatörleri ve bankalar arasında Kara listedeydim Bir ay önce Kuveyttürkten 1100 lira bloke verdim 1000 liralık blokeli kredi kartı aldım aktif kullanmaya başladım ilk ekstremi ödemeden işyeri maaş bankam Akbank’a başvuru yaptım 7.500 liralık kredi kartı gönderdiler şu an kartı düzenli olarak kullanıp ödüyorum ayrıca kredi olaraktan şu an için 20bin liraya kadar kefilsiz veriyorlar edindiğim tecrübeler ve tanıdığım bankacılardan öğrendiğim kadarıyla blokeli kartın faydası var yalnız hiç bir yere borcunuzun olmaması gerekiyor cep telefonu faturanızı dahi adınıza kayıtlı olan tüm faturalarınızı düzenli ödemelisiniz aktaracaklarım bu kadar umarım işinize yarar

  • Merhaba benimde takipte olan kartım vardı ödedim fakat dosya açık görünüyor bankadan borcu yoktur yazısı verdiler kredi kartı alırmıyım

  • Benim sorunlu kartlarım vardı ödedim borcum kalmadı fakat doya açık görünüyor banka bana borcu yoktur yazısı verdi bu şekilde kredi kartı alırmıyım

  • Merhabalar kredi notu. Birkaç sorum olcak surekli nette makaleelr okuyorum ama nedense cvp alamıyorum. sitenize denk geldim tum yorumları okuduktan sonra yazmak istedim. Puanım en son 248 idi suan belkide sıfır bilmiyorum. 4 tane vadesiz hesabım var. Eskiye dayalı kartlarla alakalı takip ve avukatlık oldum kapadım hepsini ama halen e devlette YAPI kredi ile alakalı icra dosya acık gözukmekte iki sene once odedım halde . Ve besbin TL borcum olan banka maas haczi gonderdı heray 400 t kesinti yapmakta. Avukat ile gorusutum bana ekstra odeme yapabilirsin dedi. Kesinti dısında ekstra odeme yapmamın faydası olurmu? vadesiz hesapları ara ara yatır cek ıcın kullanirim acık kalmasımı iyidir yoksa kapatmalımıyum. Surekli netten basvuru yapıyorum haliyle hep Red cvbını anında alıyorum :). Maas aldım banka yıne ypkrdi ek hesap dahi acmmakta ve 100 TL limitli kart dahi alamıyorum . Net 2000 maas bodrom var. Son olarkta finans tan altın hesabi acıp Aylik 3 ile 5 yuz gıbı yatırmayı dusunuyorym bu altın hesabının faydası olurmu? Sizce nasıl bir yol izlemeliyim. Aydınlatırsanız cok sevinirim.son olarkta Temkkrtı icra oldu ıcın maasta alamazmıyım? Bazi siteler blokaj hesabi oldu ıcın alınabıldıgnı soylemekte ve haliyle kafa karısıyo. Detaylı cvplarsanjz cok sevinirim İlgi ve alakanıza çok teşekkür ediyorum

    • Öncelikle bugün itibariyle hiç bir bankaya ve ya gsm operatörüne veya adınıza açılmış hiç bir icra dosyası bulunmaması gerekmekte altın hesabı açmanızın tek faydası birikim yapmış olursunuz diğer 4 banka hesabınızda yatır çek pek faydasınılmaz aksine kullanmadığınız banka hesaplarınızı kapatınız tüm borcunuzu ne kadar erken kapatırsanız o kadar sizin için iyi olacaktır sonrasında blokeli kredi kartı veren bankaların biriyle görüşüp kredi kartı alabilirsiniz Kuveyttürkte işlemler biraz daha kolay ve hızlı ilerlemekte

  • Arkadaslar kuveytturk veriyor 1100tl bloke veriyorsunuz 1000tl kredi karti veriyorlar aninda teb vermiyor turkiye finans veriyor ing veriyor teminatli kredi karti ben her 3undende aldim tarih 15.01.2018 gunu ama takibiniz icraniz olmayacak

  • Arkadaşlar merhaba…
    Bende kara listedeydim .. malum kart borçları yüzünden ..adminin dediğini birebir uyguladim .. Teb bankasına 4 bin lira bloke ettirip 2 bin lira limitli kredi kartı aldım .. Tam 7 ay düzenli ödeme yaptım .. Su anda ihtiyacım olan tüm kartları istediğim bankadan alabiliyorum .. World de var bonusta var su anda .. Hepsini de aktif kullanıyorum..