Kredinotum.com

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2017

Bankalara var olan tüm borçlarınız, asgari tutar dâhil kredi taksitleri artık ödenemez bir hal aldıysa ve ödeme düzeninize sorun yaratıyorsa, 3-4 farklı bankaya 3-4 farklı ödemede zorlanıyorsanız, bankaların sizin içi hazırladığı borç kapatma kredisi kampanyasından yararlanarak tüm borçlarınızı tek bankaya borçlanarak %10 ile %15 civarı fazladan para ödemek şartıyla 36 aya kadar vadede tüm borçlarınızı yapılandırabilirsiniz. Böle bir sorun olduğunu gören bankalar, sorunun çözümü adına özel kampanyalar oluşturdular ve bizde sizler için borç kapatma kredisi veren bankalar 2017 yılında düzenlediği kampanya ve ödeme koşulları, borç kapatma kredisinin avantaj ile dezavantajlarını araştırdık. Bu krediye birçok banka borç transfer kredisi de demektedir.

Bankalar, borç kapatma kredilerinde bankanın uyguladığı en yüksek faizi uyguladıklarını bilmelisiniz. Çünkü siz banka için borçlarınızı ödeyememeniz nedeniyle, ne kadar kredi notunuz yüksek olursa olsun en riskli müşteri konumundasınızdır. Bu nedenle standart ihtiyaç kredilerinde faiz oranının 1,15 seviyelerinde olduğu durumda bankalar size borç kapatma kredi kampanyası sunarken 1,89’a kadar faiz oranıyla kredi tahsis edecek olup, bu krediden 50TL ile 199TL arası dosya masrafı ile kredinin binde 5’i oranında kredi tahsis ücreti alacaktır.

Bu nedenle borç kapatma kredisi almak istediğinizde 5000TL olan borcunuzun 8000TL seviyelerine yükseleceğini ancak eşit taksitlerde ödeneceğini unutmayınız. Ayrıca borç kapatma kredilerinde en yüksek kredi miktarı 50 bin TL’yi geçmemekte olup genel olarak 30 bin TL ve üzeri borç kapatma kredilerinde banka ev sahibi veya kredi notu çok yüksek olan bir kefil de talep edebilmektedir. Kefilin kredi skorunu 1500 üzeri olması, ev sahibi olması ve çalışan olması gibi ağır şartlar da isteyebilmektedir.

Borç kapatma kredisinde banka, tüm bankalardaki kredi kart borçlarınız için son kredi kart ekstreleriniz ile kredi taksit dokümanınızı talep eder. Bu dokümanları sistem ile karşılaştırır ve borçlarınızın tamamını kendi bankasındaki ihtiyaç kredisi kampanyasına göre başvuru sağlar. Bu başvuru sonrası işlemin onaylanması akabinde banka tüm hesaplarınıza borçları ödemek üzere işlem yaparak borçların kapatıldığına dair evrak talep eder. Bu işlem için Garanti Bankası, İş Bankası, HSBC, Finansbank, INGBank, TEB ve Denizbank en fazla işlem alan bankalar olup borç kapatma ve borç transfer kredilerinde en fazla tercih edilen bankalardır. 2017 yılı itibariyle borç kapatma kredisinde Odeabank’da özel kampanyalar düzenlemektedir. Kampanya detayları için banka şubenizde bulunan müşteri temsilcisi ile görüşebilir, size özel faiz oranı ve kredi teklif taleplerinizi banka şubenizdeki bireysel müşteri temsilcinizden talep edebilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2017
Yıldızlandır

Yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.