Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2017

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2017
Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2017

Türkiye şartları içerisinde yaşam standartlarının artması ve bankaların müşterilerine sunduğu cazip fırsatlar ile kredi, kredi kartı kullanımı hızla artmaktadır. Birden fazla bankaya ait kredi kartlarının cüzdanımızda olduğu şu günlerde doğru kullanıldığında kullanıcısına çok büyük destekler sağlayan kredi imkanları, yanlış ve bilinçsizce kullanıldığında ise kullanıcılarının başına bela olmaktadır.

Birden fazla bankadan kredi sahibi olmak birden fazla yere de farklı zamanlarda ödeme yapmayı zorunlu kılmaktadır. Özellikle geri ödemelerin yapılamadığı zamanlarda borçlar artarak birikirken kullanıcının da ruh haline olumsuz etkilerde bulunmaktadır. Biriken borçların katlanarak artması ve farklı bankalara yayılması kişinin alım gücünü sınırlanması gibi etkenlerle içinden çıkılması zor bir hale gelmektedir. Hal böyle olunca birçok banka artık borçlarınız tek yerde toplayabilmeniz adına borç kapatma kredisi sunmaktadır.

Borç kapatma kredisinin amacı birden fazla bankaya yayılan borçların tek bir noktada toplanmasıdır. Bankacılık dilinde kredi ya da kredi kartı borcu transferi olarak adlandırılan bu yöntem borçlarınız faizleriyle beraber tek bir bankaya toplanması anlamına gelmektedir. Her bankanın değişen politika ve bütçelerine göre müşterilerine sunduğu oranlarla belirlediği kredi faizleri ile aylık %1,12 gibi faiz oranlarıyla faydalanmak mümkündür. Müşterilerin finansal durumlarının göz önünde bulundurularak yapılacak bir bütçe planlaması ile farklı taksitlere de bölünebilmektedir. Günümüzde birçok banka yasal süreçlerle vakit kaybetmemek ve alacaklıdan borcunu hemen tahsil edebilmek için bu yönteme yeşil ışık yakmaktadır.

Kredi kartı borç transferi, bilinen ismiyle borç kapatma kredisi hemen hemen her bankanın sürekli olarak kullandığı bir uygulamadır. Unutmamak gerekir ki borç kapatma kredisi ile bankalarla yeniden bir sözleşme yapılır. Borç kapatma kredisi alacağınız banka, borçlu olduğunuz banka veya bankalara EFT yoluyla gerekli miktarın aktarımını yaparak borçlarınızı kapatır. Kısaca borç kapatma kredisi, kişinin borcunun tekrar faizlenerek tek bankaya birikmesidir.

Nüfus cüdanı, kişinin düzenli bir gelirinin olduğunu ispatlayan gelir belgesi, ikametgah bilgilerinin güncel olmaması durumunda son üç ay içerisinde düzenlenmiş kişinin kendi adına doğal gaz, elektrik, cep telefonu, sabit telefon, su faturalarından en az birinin bankaya sunulması halinde borç kapatma kredisine başvurulabilir.

Vakıfbank, QNB Finansbank, Şekerbank, Odeabank, TEB, Türkiye İş Bankası, Denizbank, Akbank borç kapatma kredisi veren bankalardan bazılarıdır. Faiz oranları ve ödeme yöntemleri için yetkili banka personeliyle görüşmeyi unutmayınız

Yıldızlandır
Okumaya devam et

Görüşünü Belirt Kazan