Borç Transfer Kredisi 2017

Borç Transfer Kredisi 2017
Borç Transfer Kredisi 2017

2017 yılı içerisinde tüketiciler bir şekilde kredi ile karşı karşıya kalmışlar hatta bazı kişiler yükümlü oldukları kredileri ödeyemedikleri gerekçesiyle de takibe düşebilmektedirler. Bu gerek mortgage gerekse başka nedenler yüzünden kredi çekme durumlarında sıkıntılı bir süreç olarak karşımıza çıkmaktadır. Şimdi kredi ödemesi konusunda sıkıntıda olan binlerce kişi olduğunu ele alacak olursak bu sıkıntıdan kurtulmanın da elbette ki yolları vardır bunlardan bir tanesi de kredi transferi konusudur.

Ancak kredi transferi konusunda bilgi sahibi olmayan insanlar için bu konuya biraz açıklık getirelim. Kredi transferi demek tüm mevcut borçların tek bir bankada toplanması anlamını taşımaktadır.  Bu işlem bankalar ile görüşerek yapılır çünkü her bankanın kendisine göre bir presedürü bulunmaktadır.

Borç transfer kredisi 2017 yılında da bankalar tarafından aktif olarak tüketiciler sağlanmakta olup, daha ayrıcalıklı avantajlar ile yapılabilme olanağı da sunmaktadır. Bir bankada var olan krediniz var ve bu krediyi ödeyemiyorsanız başvurabileceğiniz en güzel yöntemdir yani bir nevi her şeye sıfırdan başlamak diyebiliriz.

Ancak burada elbette ki sizin çıkarlarınız ve ödeme şekillerinize göre bir düzenleme yapılacaktır. Gittiğiniz bankadan kredi talebinde bulanacak ve bankadan eğer ki sizin gelir durumunuza göre kredi onayı çıkarsa o zaman oradan aldığınız krediyi diğer bir bankaya olan borcunuzu kapatmak için kullanabilirsiniz.

Ancak burada bankadan çektiğiniz miktarı elinizle götürüp diğer bankaya borçlarınızı kapatmak şeklinde değil de direk banka çalışanının sizin borcunuzu kapatacak olan parayı transfer etmesi demektir.  Burada iki önemli husus vardır sizin adınıza yeni bir kredi çıkıp çıkmayacağıdır. Çünkü zaten var olan bir krediniz var ve siz ödeme şeklinize göre ya bu krediye hak sahibi olabilirsiniz ya da olamazsınız. İşte burası püf noktasıdır.

Bu hizmet için bankalar genellikle kendileri bir çalışma şekli belirler ve anlaşmanız görüşmeniz doğrultusunda bir karara varılır. Bu sizin için borçlarınızı yeniden bir çeki düzene getirmek için oldukça başarılı bir yöntemdir hem ödeyemediğiniz borcun faizinden kurtulacak hem de yeni çektiğiniz kredide kendinize daha iyi şartlar sağlamış olacaksınız.

Bugün biliyoruz ki herhangi bir sebepten dolayı birçok kişinin banka borçları başka başka bankalara dağılmıştır. İşte sistemin en güzel yanı da tüm bu borçların tek banka çatısı altına toplanarak tek bir noktaya ödeme yapılmasıdır.

Borçlarınızı tek bir banka çatısı altında toparlamanın size faydası her bankanın kendine göre faizlerini sürekli olarak değiştirdiğidir. Dolayısı ile bir bankadaki borcunuz diğer bankadaki borcunuzu tutmayacak ve takipte zorlanacaksınız işte bu noktada borçları birleştirmek en güzel çözüm olacaktır.

Yıldızlandır
Okumaya devam et

Görüşünü Belirt Kazan