Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar

Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar
Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar

Bu kredi çeşidi birçok banka tarafından ihtiyaçların giderilmesi amacıyla hazırlanmış bir kredili ürün paketidir. Bankalar farklı bankalara olan borçlarınızı tek çatıda toplamanıza yardımcı olarak, standart kredilerden biraz daha yüksek faiz oranları ve kanuni olarak maksimum 36 ay vade ile borç transfer kredisi hizmeti de vermektedir. Borç transfer kredisi almak için farklı bankalara borçlarınızın olması ve bunu kredi risk raporunuz ile kanıtlamanız gerekmektedir.

Borç transfer kredisi ile kredi yeniden yapılandırma işlemleri çok farklıdır. Her ne kadar birbirine benzer olsa da borç transfer kredisi ile aynı veya farklı bankaya kredi kapatılarak yeni kredi oluşturulur. 10 bin TL olan borcunuz için 15 bin TL kredi sağlanarak hem bir miktar daha nakit ihtiyacınızı giderir hem de borcunuzu yeniden yapılandırmış, taksit sayısı küçültüp – büyültebilirsiniz. Kredi yeniden yapılandırma işlemi ile de var olan kredinizi yeniden yapılandırarak taksit sayısı – taksit tutarı veya taksit vadesi ile taksit vade gününde değişiklikler yapılabilmektedir. Aynı zamanda borç transfer kredisi veren bankalar sayesinde farklı farklı bankalara olan borcunuzu tek bankaya alabilirsiniz.

Şuanda transfer kredisi veren bankalar arasında;

Garanti Bankası, Denizbank, TEB, Finansbank, Akbank, Odeabank, Vakıfbank ve Burganbank bulunmakta olup bankalar ile ayrı ayrı görüşme sağlayarak en uygun faiz oranını veren bankaya kredi borcunuz ile kredi kart borçlarınızı transfer edebilirsiniz.

Genel olarak borç transfer kredilerinde üst limit 50.000TL olup kanuni zorunluluk gereği de en fazla 36 ay vade yapılmaktadır. Şuanda faiz oranı standart ihtiyaç kredilerinde 1,20 ile 1,50 arası değişmekteyken borç transfer kredilerinde faiz oranı 1,85 sularında olmaktadır. Bu bankanın elinde koz olması nedeniyle faiz oranını yüksek tuttuğu açık ve net bir gerçektir.

BORÇ TRANSFER KREDİ KOŞULLARI

  • Borç transferi yapmak için taşıt kredisi, ihtiyaç kredisi veya kredi kartı borcunuz olmalı,
  • Konut kredisinde borç transferi yapılamamakta,
  • Kredili mevduat hesabı borçları transfer edilememektedir,
  • Karşı bankalardaki borçların üzerinde borç transferi yapılamamaktadır,

BORÇ TRANSFER KREDİ EVRAKLARI

Borç transferi yapmadan önce bankacınız ile görüşerek evraklar konusunda teyit alınız. Çünkü evraklar genel olarak bankadan bankaya değişmekte olup biz tüm bankaların ortak talep ettiği evrakları bilgi olarak sunuyoruz.

  • Nüfus cüzdanı, ehliyet, evlilik cüzdanı veya pasaport aslı
  • Adres Kayıt Sisteminde adres bilgilerinin güncel olması veya son 3 aya ait düzenlenmiş fatura aslı veya ikametgâh belgesi aslı,
  • e-Devlet şifreniz veya gelir belgeniz
Yıldızlandır
Okumaya devam et

Görüşünü Belirt Kazan