Diğer

Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi

Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi

Günümüzde bankaların ve finans kuruluşlarının düzenlemiş olduğu kampanyalar ile birlikte kredi kullanım koşullarında kolaylıklar görülmektedir. Özellikle sigortasız kişilerin kredi kullanmasına yönelik olarak düzenlenen kredi ürünlerinde öğrenciler ve ev hanımları başta olmak tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri hedeflenmektedir. Bu krediler gelir belgesiz kredi başlığı altında sunulmakta olup, ihtiyaç kredisi şeklinde kullanılmaktadır.

Ev hanımları, öğrenciler ve aylık gelirini belgeleyemeyen kişiler çalışmayan ev hanımlarına kredi veren bankalardan ihtiyaç kredisi kullanabilirler. Ancak bu kredi kampanyasından yararlanabilmek için bankalar geri ödemelerin garanti altına alınmasını sağlamak amacı ile bir takım koşulların yerine getirilmesini talep ederler. Öncelikle kredi başvurusu esnasında kredi talebinde bulunan kişinin finansal geçmişinin iyi olması gerekir. Anlık borç durumunun ve finansal geçmişisin iyi olması halinde ön eleme sürecinden olumlu yanıt alınmaktadır. Ancak bu incelemeler sonucunda olumsuz kayıtlar ve risk teşkil eden her hangi bir durumun varlığı halinde başvuru direkt olarak olumsuz yanıtlanmaktadır.

Kredi kartlarının aktif olarak kullanıldığı günümüzde bir ev hanımının kredi kartı kullanıcısı olması çalışmayan ev hanımlarına kredi veren bankalardan kredi kullanmasına yardımcı olmaktadır. Çünkü kredi kartlarının kredi notuna ve kredi siciline etkisi oldukça büyüktür. Kredi kartı ekstrelerini düzenli olarak ödeyen ev hanımları bankaların sunmuş olduğu diğer ihtiyaç kredisi ürünlerine de başvuru yapabilme şansına da sahip olabilirler. Bu durum yalnızca kredi kartı kullanımında geçerli değildir. Geçmiş dönemlerde kredi kullanan ve ödemelerini düzenli olarak gerçekleştiren tüm ev hanımları kredi talebinde bulunabilirler.

Geçmiş dönemlerde kullanılan kredi ve kredi kartları bir sonraki finansal çalışmaların seyrinde oldukça önemlidir. Bu nedenle bankalar ile yapılan çalışmalarda ev hanımları başta olmak üzere tüm tüketicilerin ödeme alışkanlıklarına ve vade süresi içerisindeki ödeme disiplinlerine özen göstermeleri gerekir. Bankaların güvenini kazanmış ve iyi bir kredi siciline sahip olan tüketici tüm finansal çalışmalarını herhangi bir kısıtlamaya takılmadan yürütebilme şansına sahiptir.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar talep edilen kriterleri ve koşulları sağlayan başvuruların yanıtlarını bir takım teminatlar karşılığında onaylamaktadır. Hane halkı içerisinden aylık gelirini belgeleyen bir kimsenin kefil olması sonucunda kullanılabilecek kredide, ipotek karşılığında da onay almak mümkündür. Garanti Bankası, Finans Bank, Türk Ekonomi Bankası ve Deniz Bank gibi Türkiye’nin önde gelen bankaları tarafından sunulan bu kredi ürünleri gelirini belgeleyemeyen ve ihtiyaçlara yönelik olarak hazırlanan paketler halinde sunulmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı