Kredinotum.com

Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Bu yazımızda çalışmayan ev hanımlarına kredi veren bankalar ile ilgili bilgi toparlayarak sizler için kredi nasıl alabileceğiniz ile ilgili detaylı bir analiz ve ipuçları vereceğiz. Bu veriler tamamen güncel olup 2016 yılı için çalışmayan ev hanımlarına kredi veren bankalar ile ilgilidir. Öncelikle bankalar kanuni olarak çalışmayan ve sigortası olmayan kişilere kredi verememektedir. Bunun nedenlerinden bir tanesi de geliri olmayan kişilerin borçlarını ödeyemeyeceği gerçeğinin devlet tarafından yasalaşması sonrası ev hanımlarının da kredi almasının önü kesilmiş oldu. Daha önceki yıllarda her banka önünde bir bayan veya erkek memur bütün ev hanımlarına anlık kredi kartı ve kredi başvurusu alarak o an kredi kartı veya kredisini anında onaylatıyor, tüm bankalar ev hanımlarına kredi veriyordu.

Daha sonralarında bu ev hanımları gelirleri olmadığı için borçlarını ödeyemediği için kanuni takip ve büyük sorunlar karşısında problem yaşadığı için devletimiz af çıkartarak tüm borçları yapılandırdıktan sonra geliri olmayanların kredi almasının önünü kesti. Ancak çalışmayan ev hanımları KOSGEB üzerinden başvuru yaparak gelir belgesi olmadan, bildiği ve inandığı işi yapabilecek yatırımı alabilirler. Hem hibe olarak hem de geri ödemeli olarak nasıl isterse hibe için 50 bin TL’ye kadar geri ödemeli isterse 100 bin TL’ye kadar kredi alabildiği gibi erkekler için %70 olan hibe desteği bayanlar için %90’a kadar çıkmaktadır. Eğer çalışmayan bir ev hanımıysanız ve bir iş kurarak kendi işinizin sahibi olmak istiyorsanız KOSGEB’den yararlanmak için buradaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıca şurada bulunan KOSGEB ile ilgili yazımızı da incelemenizi öneririz. Eğer KOSGEB üzerinden kredi almaya karar verdiyseniz öncelikle İŞKUR’a kayıt yaptırmalı sonra Girişimcilik belgesini almış olmanız gerekmekte olup bu belgeler ve kayıt için hiçbir diploma gerekmemekte, aksine KOSGEB ilkokul ve lise mezunlarına daha fazla kredi sağlamakta olup bu işlemler için sigortalı çalışmamanız gerekmektedir. Yani işsiz, çalışmıyor olmalısınız.

Çalışmayan ev hanımları ipotekli kredi de alabilirler ancak bu işlem için minimum 1 gün sigorta girişiniz yapılmış olmalıdır. Bunun için kredi başvurusu yapacağınız gün herhangi bir şirketten sigorta kaydınızı oluşturup yüksek maaş ve ipotek edilerek yere ait tapunun aslı ile istediğiniz tüm bankalar üzerinden 50 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Ancak, çalışmayan ev hanımları için uzmanlarımız KOSGEB üzerinden kredi almaları ve hibe olarak kendi işlerini kurmalarını önermektedir.

Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar
Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.