Cep Telefonundan Havale Nasıl Yapılır

Cep Telefonundan Havale Nasıl Yapılır
Cep Telefonundan Havale Nasıl Yapılır

Ülke genelinde hizmet vermekte olan bankalar yeni nesil teknolojinin etkilerinden faydalanarak müşterilerinin ve tüm tüketicilerin bankacılık ürün ve hizmetlerinden yararlanması amacı ile internet bankacılığı hizmetlerinin yanı sıra cep telefonu üzerinden işlem yapılmasına olanak sunan mobil bankacılığı da kullanıma sunmaktadır. Bu uygulama kapsamında banka müşterilerinin hızlı ve anında hizmet alabilmesi amacı ile internet bankacılığının yanı sıra kullanılmakta olan mobil bankacılık kanalları ve wap servisleri yoğun olarak kullanılmakta olan uygulamalardır.

Bankalar iyi hizmet anlayışı ile getirmiş oldukları yenilikçi uygulamalar sayesinde tüm banka müşterileri bilgisayar ve mobil bankacılık kanallarından işlemlerini diledikleri yerlerde gerçekleştirebilmektedirler. Bu bankacılık kanalları içerisinde aktif olarak kullanılmakta olan ve müşterilerin memnuniyetini kazanan en önemli işlem havale işlemidir. Bu uygulamanın sunduğu avantajlar dahilinden cep telefonundan istenilen zamanda ve istenilen yerde havale yapmak mümkündür. Herhangi bir şubeye gidilmeden havale işlemi bu uygulama sayesinde gerçekleştirilebilmektedir.

Cep telefonuna indirilen uygulamalar sayesinde ve internet ağının bağlı olması halinde işlemlerin yapılmasına olanak sunan bu havale yöntemi ile akıllı telefonlardan işlemler anında gerçekleştirilebilmektedir. İnternet özelliğinden faydalanılarak cep telefonundan havale nasıl yapılır sorusuna yanıt vermek gerekir ise; öncelikle bankanın mobil uygulamasının telefona indirilmesi gerekmektedir. Açılış sayfası içerisindeki gerekli bilgilerin girilmesi ve şifrenin tanımlanması ile ana sayfaya ulaşılmaktadır. Ana sayfa içerisinde para transferleri bölümüne gelinerek havale işlemi seçilmelidir. Bu ekran üzerinde yer alan şube kodu, hesap numarası, para miktarı ve açıklama bölümlerinin doldurulması ile onaylanmasının ardından havale işlemi tamamlanmaktadır.

Unutulmaması gerekir ki cep telefonundan havale yapabilmek için internet bankacılığı için bankaya başvuru yapılması gerekmektedir. Bankanın başvuru sonrasında vermiş olduğu internet bankacılığı şifresi doğrultusunda cep telefonlarına indirilmiş olan mobil bankacılık hizmetinden yararlanmak mümkündür. Alınmış olan mobil bankacılık şifresi ile giriş yapabilmek için cep telefonuna gelmekte olan doğrulama kodunun mobil bankacılık uygulamasına girilmesi ile bu hizmetten yararlanılmaktadır.

Okumaya devam et

Görüşünü Belirt Kazan