Kredinotum.com

Cuma Günü Yapılan EFT Ne Zaman Hesaba Geçer

EFT işlemi ile bankalar arası para transferi yapabileceğiniz gibi kendi bankanızdan yine kendi bankanız ama farklı veya aynı şubedeki hesaba para göndermek için havale işlemi yapmalısınız. EFT olarak bilinen elektronik fon transferi ile bankacılık işlemlerinizde bankalar arası para transferi yapabilirsiniz. EFT işlemleri bankadan bankaya değişmekte olup 08.30 ile başlar ve en geç 17.15’de sonlanır.

Bazı bankalar 08.30’da başlayan EFT işlemlerini 16.30’da sonlandırırken bazı bankalar 09.00’da başlayıp 16.15’de sonlandırmaktadır. Aşağıda tüm bankaların EFT saatleri ile ilgili yazılımız bulunmaktadır. EFT saatleri ile ilgili hangi banka ile çalışıyorsanız o bankanın EFT saatlerine bakabilirsiniz. Genel olarak EFT işlemi 5 dakika ile 15 dakika içerisinde onaylanarak karşı banka hesabına ödeme geçmekte olup bu yazımızda sizlere Cuma günü yapılan EFT ne zaman hesaba geçer sorusuna cevap vereceğiz.

Cuma günü saat 17.30 itibariyle EFT talimatı verdiğinizi ve hesabınızın müsait olduğunu varsayıyorum. Verdiğiniz bu talimat en geç pazartesi günü saat 09.15 itibariyle karşı banka müşteri hesabına geçmiş olur. Bazı durumlarda biriken EFT işlemleri nedeniyle saat en geç 10.00’ı bulabilmektedir. 10.30 itibariyle EFT’nin karşı bankaya geçmemiş olması durumunda bankanız ile görüşerek veya internet bankacılığı ile mobil bankacılık üzerinden EFT işleminizin durumunu kontrol edebilirsiniz.

EFT işleminde göndermek istediğiniz para miktarı hesabınızdan pazartesi sabah EFT işleminin onaylanacağı saatte kontrol edilir. Hesabınızın yeterli olmaması durumunda 11.45’e kadar işlem tekrar eder ve hesap kontrolünüz akabinde hesabınızın bu saate kadar müsait olmaması durumunda EFT talimatı otomatik olarak iptal edilir. Eğer pazartesi günü resmi tatil veya kanuni tatil edilmediyse işlem gerçekleşir ancak pazartesi gününün tam gün resmi veya kanuni tatil olması durumunda EFT talimatınız salı günü mesai başlangıcında onaylanır.

Cuma Günü Yapılan EFT Ne Zaman Hesaba Geçer
Yıldızlandır

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.